Sveikata > Dietų katalogas > Valentino dieta: liekna ir...
 

Valentino dieta: liekna ir aistringa


2008 02 04 | Šaltinis: Edieta.lt
 

Valentino diena nenumaldomai artėja. Ir jei laukdama bet kurios kitos šventės stengiesi atsikratyti vieno kito kilogramo, tai artėjant šiai įstabiai progai veikiausiai norėsi ne šiaip palengvėti, bet dar ir tapti žvalesne, energingesne ir... žinoma, seksualesne!

Štai kodėl Valentino dieta – kaip tik tau: su ja gausi ne tik reikiamą maistingųjų medžiagų dozę, bet ir padidintą kiekį tų elementų, kurie garantuos saldesnes aistras miegamajame.

Beje, dar geresni rezultatai bus jei dietos laikysitės kartu: judviejų Valentino naktis bus tikras sprogimas!

Aistrą stiprinanti trijulė

Kad sustiprėtų aistra, organizme turėtų pagausėti tam tikrų medžiagų. Štai ji – Didžioji Seksualios Dietos Trijulė: argininas, cinkas, omega-3. Šios su maistu į organizmą patenkančios medžiagos skatina lytinį pajėgumą ir vaisingumą.

• Argininas. Be teigimo poveikio kraujotakai ir kitiems organizmo procesams, ši amino rūgštis ypač reikalinga vyrams, nes skatina spermatogenezę. Arginino ypač daug turi žuvis, kalakutiena, vištiena, pupelės, lęšiai, tofu, riešutai, augalų sėklos.

• Cinkas. Šis elementas teigiamai veikia lytinių organų funkciją, palaiko lytinį pajėgumą. Vyrų organizme cinkas sukoncentruotas sėklidėse ir prostatos liaukoje, jo ypač daug yra spermoje. Puikus cinko šaltinis – austrės, silkė, grūdinės kultūros, grybai, kepenys.

• Omega-3 rūgštys. Jei su maistu gausime pakankamai šių rūgščių, organizme padaugės gerojo cholesterino, o jis – nepakeičiamas organizmui gaminant biologiškai aktyvias medžiagas. Organizme iš jo gaminami vyriški ir moteriški lytiniai hormonai. Kad organizme nepristigtų omega-3 rūgščių, ne rečiau kaip 3 k. per savaitę valgyk lašišos, silkės, tuno.

Meilės maisto tabu

Kaip ir kiekvienoje dietoje, taip ir aistrą stiprinančioje, egzistuoja keletas tabu. Tad būtinai įsidėmėk ir tai, ko turėtum vengti!

• Venk saldumynų ir saldžių užkandžių (gaminių, kuriuose gausu rafinuoto cukraus). Jie lemia, kad cukraus kiekis kraujyje šokteli staiga, bet lygiai taip pat staigiai ir krinta žemyn. Rezultatas – vėl jautiesi išbadėjusi. Ir visai kas kita vadinamieji lėtieji angliavandeniai, kurių gausu neskaldytų grūdų produktuose, ankštinėse daržovėse. Šie angliavandeniai padeda išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje, taigi neprovokuoja alkio priepuolių.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
lukutis