Sveikata > Dietų katalogas > Laikotės dietos? Jums...
 

Laikotės dietos? Jums būtini vitaminai!


2008 02 01 | Autorius: Reklama
 

 

Jeigu tvirtai pasiryžote atsikratyti nereikalingų kilogramų ir žadate laikytis dietos, nepamirškite papildomai gerti vitaminų. Jie užtikrins, kad lieknėdamos išliktumėte ne tik sveikos, bet ir gražios.   

SOS! Trūksta vitaminų! 

Lieknėjimo metu sumažinamas kalorijų kiekis arba padidinamas fizinis krūvis. Geriausia, kai daroma ir viena, ir kita kartu. Kai mažinamas svoris, į žmogaus organizmą su mažesniu maisto kiekiu patenka mažesnis svarbių organizmui medžiagų kiekis. Jei moteris nori greitai numesti svorį ir sumažina suvartojamų kalorijų skaičių per pusę (t.y. per dieną suvartoja mažiau nei 1200 kcal), maistas tampa nevisavertis dėl vitaminų ir mineralinių medžiagų stokos. Tuomet besiliekninančiai moteriai reikia papildomai vartoti vitaminų, ypač tada, kai liekninamasi ilgiau nei vieną mėnesį.

Kenčia sveikata ir grožis 

Kas vyksta organizme, kai jis nepakankamai aprūpinamas svarbiomis maisto medžiagomis? Kūnas mobilizuojasi ir pirmiausia vitaminais bei mineralinėmis medžiagomis “pamaitina” gyvybiškai svarbius organus – širdį ir smegenis, po to – kitus organus. Deja, mažiausiai kiekis šių medžiagų lieka daugiausiai reikšmės moters grožiui turinčiai odai, plaukams bei nagams. Todėl, kuo „griežtesnė dieta“, tuo pasekmės grožiui gali būti liūdnesnės. Atminkite, kad vitaminai – tai biologiškai aktyvios ir organizmui būtinos medžiagos, kurių trūkumas ne tik gali pakenkti grožiui, bet ir sukelti tam tikrų negalavimų. Paprastai požymių, kad trūksta vitaminų, būna ne vienas, o keli, nes tie patys vitaminai atsakingi už keletą funkcijų organizme. Apie vitaminų stygių organizme praneša padidėjęs dirglumas, jautrumas. Vertėtų susirūpinti, jei pastebėjote įtrūkusius lūpų kampučius, raudonesnį, nei įprastai, liežuvį. Be to, išsausėjusi oda, pradėję slinkti plaukai ir lūžinėti ar „žydėti“ nagai – taip pat požymiai, kuriais organizmas signalizuoja apie jam svarbių medžiagų trūkumą.

Kaip pasirinkti lieknėjančioms? 

Jeigu metanti svorį moteris valgo įvairų maistą, bet mažesnėmis dozėmis, tai tam, kad gautų visų reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, užtenka vienos kapsulės polivitaminų per dieną. Šiuo metu Lietuvoje yra didelė pasiūla įvairiausių vitaminų ir mikroelementų derinių. Kol kas dar retai į šiuos derinius įjungiamos ypač naudingos amino rūgštys. Tiesa reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visų deriniuose esančių amino rūgščių patvirtintas gydomasis poveikis (pavyzdžiui glutamino), o tokios rūgštys kaip argininas, lizinas yra skirtos raumenims auginti, tad vargu ar tokia piliulių sudėtis sužavėtų moteris.

Vienas iš efektyviausių amino rūgščių galima būtų išskirti Vitiron kapsulėse esančias: metioniną, choliną, inozitolį. Tyrimais patvirtinta, kad jos stiprina vitaminų poveikį, nes veikia kaip „nešėjai“ padedantys vitaminams ir mikroelementams pakliūti į medžiagų apykaitą. Šios rūgštys taip pat skatina plaukų augimą, apsaugo odą, gerina atmintį, saugo kepenis, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, t.y. tolina senėjimo požymius ir ligas.

Kai vitaminų trūksta

Vitaminai Paros norma (moterims)Kai vitamino trūkstaA800 μg Pablogėja regėjimas,oda tampa sausa ir pleiskanoja, lūžinėja nagai, atsiranda nuovargis, dingsta apetitas B11,2 mg   Sutrinka virškinimas, dingsta apetitas, susilpnėja atmintis, skauda galvą, atsiranda periferinių nervų uždegimas, dirglumas, gali užkietėti viduriai, kartais sutrinka širdies veikla. B2 1,4 mg  Nuovargis, neveiklumas, gerklės skausmas, įtrūkę lūpų kampučiai ir perštinčios akys. B3 13 mg  Pakinta burnos, skrandžio ir žarnyno gleivinė. Liežuvis parausta, patinsta, prasideda uždegimas. Pranyksta apetitas, vemiama, viduriuojama arba užkietėja viduriai. B5 Blogai gyja žaizdos, sumažėja atsparumas infekcijoms, sutrinka nervų sistemos, virškinimo trakto veikla, silpsta raumenys. B6 0,7 mgPakinta oda, gali prasidėti odos ir gleivinių uždegimai, kamuoja nuovargis, prislėgtumas, sumažėja atsparumas infekcijoms. B9  300 μg  Mažakraujystė, viduriavimas, burnos, stemplės, skrandžio ir žarnų gleivinės uždegimai. Jo dažniausiai trūksta nėščiosioms: folio rūgštimi pirmiausia aprūpinamas vaisius, o pačioms moterims jo trūksta. B12 3,0 μg Mažakraujystė, išbalusios lūpos, degantis liežuvis, pageltusi gleivinė, silpnumo jausmas pakrūtinyje, pakrikusi psichika. C60 mgMažakraujystė, dažniau persišaldoma, gleivinė tampa jautresnė, gali sutrikti miegas, prasidėti depresija, išsivystyti katarakta, bronchinė astma. D5,0 μg Silpnėja raumenys, sumažėja atsparumas infekcijoms, gali suminkštėti kaulai. E10 mg Nors šio vitamino trūksta retai, bet kartais atvejais gali sutrikti nervų sistema, virškinimas, atsiranda alergija. Moterys gali persileisti ir tapti nevaisingomis. HGali sukelti išsekimą, raumenų skausmą, apetito stoką, depresiją, kojų bei rankų odos pleiskanojimą.KSunkiau kreša kraujas, kraujuoja dantenos.  


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (147)
Pamaiva