Sveikata > Dietų katalogas > Salieras: nuostabi žolelė
 

Salieras: nuostabi žolelė


2007 07 01 | Šaltinis: Edieta.lt
 

Viename pasakojime sukčius su įkvėpimu melavo apie Rokfelerį: „jis paniuręs sėdėjo prie salierų sulčių stiklinės“. Tai reiškia, kad žiūrint „paprasto amerikiečio akimis“ būtent taip turi atrodyti nuo prabangaus gyvenimo pavargęs milijonierius. Sėdintis su salierų sulčių stikline – sveiko, bet ypatingai neskanaus maisto simboliu.

Susidaro įspūdis, kad visi šių laikų dietologai skaitė O‘Henrio pasakojimą... Montinjakas, Atkinsonas ir Šeltonas rekomenduoja vartoti kuo daugiau salierų. Salierų sriuba –Madlenos Gesta dietos pagrindas. O vegetarai apskritai kuria odes šiai žolei, lyg ji būtų šventoji.

Šiuo metu tai labai madingas produktas: iš jo gaminami įvairiausi energetiniai kokteiliai, spaudžiamos šviežios salierų, morkų bei obuolių sultys, verdamos sriubos, košės, gaminamos „Sveikatingumo“ salotos.Ar tame yra nors kiek racionalumo?

Hipokrato požiūris

Žinių apie saliero naudojimą randama nuo Hipokrato laikų: jis šios žolės skirdavo, kai būdavo sutrikę nervai.

O štai madam Pompadur, prancūzų karaliaus favoritė, prieš kiekvieną susitikimą išgerdavo puodelį šokolado su salieru ir ambra. Salieru pasistiprindavo ir Kazanova: šis augalas pasitarnaudavo kaip erotinis stimuliatorius.

Šiuolaikinė medicina tvirtina, kad salierų sultys didina tonusą, gerina apetitą, turi antioksidacinių, šlapimą varančių ir vidurius laisvinančių savybių. Šiame augale taip pat gausu vitamino C, B grupės vitaminų, daug organinio kalio, kalcio ir fosforo, kurie sustiprina organizmą fizinio krūvio metu. Būtent todėl salierų sultys – mėgstamas gėrimas sporto klubų baruose.

Be to, saliero šaknyje yra baltymų, karotinų, cholino. Todėl jis naudojamas sergant pielonefritu (inkstų geldelių uždegimu) ir cistitu (šlapimo pūslės uždegimu) kaip šlapimą varanti ir priešuždegiminį poveikį turinti priemonė.

Salierų dieta rekomenduojama nutukusiems, sergantiesiems podagra, alergine dilgėline, dermatitais, opomis, lėtiniu vidurių užkietėjimu, kai vargina skausmingos menstruacijos. Be to, salieras užima pirmą vietą pagal jame esančio seleno, būtino jodo turinčių skydliaukės hormonų sintezei, kiekį. Trūkstant šio mikroelemento nesubręsta kiaušialąstės.

O apie kalorijas nėra net ką kalbėti: saliere jų praktiškai nėra.

Skanus ir sveikas

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (186)
Jonas