Sveikata > Dietų katalogas > Išsikrauk!
 

Išsikrauk!


2007 01 02 | Šaltinis: Edieta.lt
 

Laikas nuo laiko visoms mūsų sistemoms reikia iškrūvio – psichologinio, fizinio, dietinio...

Dietinė iškrova – būtina sveiko gyvenimo būdo dalis ne tik tiems, kurie nori sulieknėti, bet ir kiekvienam žmogui. Bent jau dėl to, kad biologiškai mes pasirengę iškęsti alkį. Skrandžio opų ir gliukozės lygio kraujyje sumažėjimo bijoti reikia tik nelabai sveikiems ar labai įtariems žmonėms. Visiems kitiems reikėtų retkarčiais pasitelkus savo valią priminti kūnui apie tai, kad be apetito yra dar ir alkis, ir kad visi mes sugebame fiziologinių atsargų dėka numalšinti trumpalaikį alkį, tereikia to tik išmokti.

Iškrova suteikia būtiną pertrauką amžinam mūsų darbininkui – skrandžiui. Maitinantis „tris-penkis kartus per dieną“ mes jį pasmerkiame ištisiniam darbui, kuriam pasirengę yra tik širdis ir plaučiai. Beje, pastarąsias sistemas taip pat vargina nepaliaujamas virškinimas – kuo daugiau kraujo ir deguonies priteka į amžinai apkrautą skrandį, tuo aktyviau turi funkcionuoti ir šios sistemos.

Taigi, galvok negalvojęs, tačiau iškrovos naudą tenka pripažinti.

Išsikrauti galima:

• Reguliariai – kartą, du, tirs per savaitę,• Atsitiktinai – paprastai didelių iškrovų mes imamės po gausių ir nelabai naudingų vaišių.• Pagal reikalą – tarkim, visiems žinoma iškrova po apsinuodijimo maistu.

 

Kas bendro tarp visų šių iškrovos rūšių?

• Būtinas produktų įvairovės ribojimas,• Kalorijų ribojimas,• Griežtesnis nevalgymo pauzių sekimas (sena taisyklė „nevalgyti po 18.00).

Reikia paminėti, kad reguliarios iškrovos yra naudingesnės.

Kaip pasirinkti dieną iškrovai?

Labiausiai tinkamos dienos – pirmadienis (šio atveju reguliari iškrova sutampa su iškrova po nesusilaikymo savaitgalį) ir ketvirtadienis. Ketvirtadienis yra „arčiau savaitgalio“. Penktadienis taip pat tinka, tačiau patirtis rodo, kad ši diena psichologiškai susijusi su išeiginėmis – tai yra, poilsio dienomis, malonumu ir atsipalaidavimu, todėl griežtai sekti tai, ką valgo, penktadieniais pavyksta nedaugeliui.

Iš tikrųjų, kai kam iškrovai labiau tiks kitos savaitės dienos – viena iš išeiginių, nes tuomet galima visiškai atsiduoti savo poreikiams, arba antradienis, kuomet kiek sumažėja pirmadienio krūvis. Taigi, spręsti jums.

Kiek iškrovos dienų reikia per savaitę?

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Evaldas