Sveikata > Dietų katalogas > Kaip susidoroti su...
 

Kaip susidoroti su beprotišku apetitu?


2006 12 08 | Šaltinis: Edieta.lt
 

Pats paprasčiausias būdas išsaugoti figūrą – mažiau valgyti. Tai neturi nieko bendro su badavimu – tiesiog užtenka laikytis tam tikrų rėmų ir neperkrauti skrandžio. Bet ką daryti, jeigu valgyti norisi daug ir dažnai?

Vos per 20 minučių galima atsakyti į klausimą, ar jūs prisivalgėte. Nuo stalo visuomet reikėtų pakilti jaučiant nestiprų alkį. Valgykite atsisėdę. Jeigu jūs valgote atsistoję, tikimybė, jog suvalgysite per daug, labai didelė.

Galite atsisakyti pietų arba sočios vakarienės, bet pusryčiauti privalote. Suvalgę varpinių augalų arba avižinių dribsnių košės, ilgai jausitės sotūs, o iš daigintų avižų, kviečių arba ryžių grūdų gausite organizmui būtinų B grupės vitaminų.

Jeigu pusryčiams labiau mėgstate užplikytas sėlenas, tuomet užpilkite jas stikline lieso pieno ir palikite 15 minučių indą apvynioję rankšluostėliu.

Tie, kuriems maitintis tris sykius nepakanka, per pertraukas tarp valgių gali save palepinti lengvais produktais. Tai gali būti jogurtas, obuolys arba kefyras.

Beje, obuolių sėklose yra jodo, todėl jos yra naudingos. Per parą užtenka vieno vaisiaus sėklyčių.

Kad porai valandų pamirštumėte maistą, jūs galite išgerti pusę stiklinės petražolių nuoviro arba burną praskalauti mėtiniu vandeniu. Tačiau piktnaudžiauti šiomis priemonėmis nereikia.

Lengvas kompotas iš figų ir slyvų duos naudos organizmui ir apgaus apetitą. Pusę kilogramo vaisių užpilkite 3 litrais vandens ir virkite, kol liks 2,5 litro skysčio. Viralą gerkite prieš valgį po pusę stiklinės.

Mažytis šaukštelis lieso sauso pieno miltelių išgelbės tuos, kurie jau visiškai miršta iš bado.

Ilgalaikį sotumo jausmą suteikia ankštiniai, pupelės ir su lupenomis virtos bulvės. Jeigu valgote makaronų patiekalus, vietoj mėsos arba grybų dėkite daržovių arba sūrio.

Daržovių – virtų, troškintų arba žalių – turi būti jūsų racione kiekvieną dieną. Per parą suvalgykite ne mažiau nei 300g.

O štai piktnaudžiauti riebiais tortais iš tikrųjų neverta.

Išgėrę stiklinę vandens arba pomidorų sulčių suvalgysite trečdaliu mažiau.

Kava priskiriama gėrimams, žadinantiems apetitą. Gerkite ją be cukraus ir ne daugiau nei 2 puodelius per dieną.

Taip pat nepamirškite, jog vakarieniauti reikėtų likus ne mažiau kaip dviems valandoms iki miego.

Kad mažiau jaustumėte alkį, padės masažas. Vidurinio piršto pagalvėle keletą minučių spauskite tašką, esantį tarp nosies ir viršutinės lūpos.

Norą persivalgyti puikiausiai numalšina siauros suknelės ir kelnės.

Kai jūs pasieksite norimą rezultatą ir sulieknėsite, nevertėtų vėl pulti prie maisto. Laikykitės saiko ir vartokite daugiau naudingų produktų. Kitaip papildomi kilogramai vėl sugrįš.


 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Danielė