Sveikata > Dietų katalogas > Dieta: sutaupyti ar...
 

Dieta: sutaupyti ar bankrutuoti?


2006 11 10 | Šaltinis: Edieta.lt
 

Atrodytų, laikytis dietos – vien nauda. Juk dėl riboto raciono turėtų sumažėti išlaidos maistui. Tačiau, deja, tai netiesa. Laikantis dietos bankrutuoti ne taip jau sunku.

Bankrotas dėl produktų

Melani Griffit „Jūrinė dieta“ – neblogas būdas nuraminti sutuoktinį, nepatenkintą dėl pernelyg putlios figūros. Be vaisių ir salotų, dieta apima krevečių, austrių, šviežių krabų mėsos, valgomų jūros moliuskų vartojimą. Toks meniu leidžia per porą mėnesių numesti iki 20 kg. Pateikite išrinktajam būtinųjų produktų sąrašą  ir jis čia pat sutiks, kad esate labai grakšti, kaip nendrė.

Bankrutuojame dėl mobiliųjų dietų

Dietų kančios dažnai pasunkėja ir dėl būtinumo nuolat gaminti reikalingus patiekalus. Mobili dieta – skirta tokiems kankiniams. Specialistai sukurs jums individualų valgiaraštį, susidedantį tiek iš tradicinių vaisių bei daržovių, tiek ir „specialių“, didelį baltymų kiekį turinčių produktų: sriubų, antrųjų patiekalų, gėrimų ir desertų.

Svorio sumažėjimas dažnai pasiekiamas etapais, todėl „nušokti pusiaukelėje“ negalima. Kiek mokame tiems, kurie „ima visus jūsų rūpesčius dėl figūros“? „Dietinio gyvenimo“ paros kaina gali siekti kelis šimtus litų (ir daugiau), o jo trukmė nuo dviejų savaičių iki dviejų-trijų mėnesių.

Bankrutuojame dėl diagnostikos

Dar vieni spąstai, norintiems „sulieknėti“ – diagnostika. Kodėl vieniems žmonėms dietos veikia, o kitiems – ne? Ant šio klausimo-kabliuko kabinamas gundantis masalas – individualios dietos sudarymas. Viskas tik jums (už jūsų pinigus). Programa, nukreipta į normalios medžiagų apykaitos atstatymą, pavyzdžiui, apima genetinę analizę (visų svarbių viršsvoriui genų tyrimą), faktinės sveikatos būklės įvertinimą pagal visus parametrus (nuo EKG iki hormonų tyrimo), kūno struktūros analizę ir kitką, kas reikalauja didelių išlaidų.

Bet galima ir sutaupyti

Tiems, kas teikia pirmenybę lieknėti taupiai, mokslininkai  rado kelis paprastus kelius. Vienas jų – gerti daugiau vandens. Pasirodo, puslitris H2O pagreitina medžiagų apykaitą beveik trečdaliu ir padidina organizmo energijos išlaidas (vertinamos tik „vidinės“ išlaidos, o tos pastangos, kurias lieknėjantis žmogus, išgėręs vandens, sunaudoja „bėgimams“ biure arba bute, su tikslu atsikratyti susikaupusio skysčio, nėra paskaičiuotos).

 

Ekstremali dieta

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Aleksej