Sveikata > Dietų katalogas > Valgyti ar nevalgyti po 6...
 

Valgyti ar nevalgyti po 6 valandos vakaro?


2006 10 06 | Autorius: Mitybos specialisto užrašai
 

Jei Jus užvaldė noras pasiekti fizinį tobulumą ir gyventi amžinai, tai, tikriausiai, Jums yra žinoma, kad dienos bėgyje maitinimas turi būti subalansuotas baltymų, riebalų ir angliavandenių atžvilgiu. Tačiau, valgyti ar nevalgyti prieš miegą – klausimas, vertas pasamprotavimų. Pažymėsime iš karto, kad nevalgymas po 6 valandos vakaro – pakankamai veiksmingas variantas svorio mažinimui. Daugelis net mano, kad dėl užtikrintumo, geriausiai nevalgyti apskritai po 5. Šis požiūris turi gilias šaknis.

Mes - gamtos dalis, nežiūrint į tai, kaip retai į ją išsiruoštume. Viskas, kas gyva, orientuojasi pagal Saulę. Štai ir mes, kai Saulė pradeda leistis – turime mažinti suvartojamo maisto kiekį. Turiu omeny, kad bet koks maisto vartojimas po vidurdienio neturi būti gausesnis, nei ankstesnis, o po saulėtekio, kai gamta nustoja maitinti žemę šviesulio energija, logika kužda, kad būtų geriausia atsisakyti maisto. O ir artėjant miego metui, visi procesai organizme sulėtėja, ir jis negali sudeginti tiek energijos, kiek dieną.

Organizme, priešingai, įsijungia natūralūs visų procesų sulėtinimo mechanizmai ir prasideda pasiruošimas miegui.  Jei valgysite nurodytą laiko intervalą prieš miegą – įsiterpsite į šiuos pasiruošimo procesus ir pakenksite savo sveikatai. Taigi, jei seksime gamtą, tai po saulėlydžio geriausia būtų nevalgyti.

„Nevalgymo po 6 valandos“ šalininkai primigtinai rekomenduoja laikytis 3 valandų intervalo tarp maisto vartojimo ir prieš einant miegot. Tačiau, labai dažnai mūsų organizmas apie 9 valandą vakaro duoda melagingo alkio signalus. Būtent tuo metu dauguma puola prie šaldytuvų. Visas tuo metu suvartotas maistas virsta riebalais! Ir čia yra labai svarbu žinoti, kad tai klaidingi signalai ir mokėti jiems pasipriešinti. Iki vakaro mes pavargstame ir mums pradeda atrodyti, kad maistas leis mums užsikrauti energijos ir atstatyti jėgas. Netikėkite šiais signalais.

Pasistenkite kažkuo užsiimti ir kontroliuoti savo norus. Paskaitykite knygą, pabendraukite interneto forumuose, užsiimkite namų ūkiu – variantų yra daug, tik neleiskite laimėti norui pavalgyti.

Viskas atrodo paprasta ir suprantama. Saulė nusileido – ir jokio maisto. Tik šis gamtinis principas blogai įsirašo į tai, kad dirbantys žmogus, atėję namo alkani, galės nevalgyti po 6 valandos ir žiūrėti į tai visiškai ramiai.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą...

Jeigu jūs nesate nėščia arba, juo labiau, jeigu jūs esate vyras (nors pirmajam, pasiryžusiam pagimdyti kūdikį, gresia Nobelio...

Prieš gerą dešimtmetį Prancūzijoje atrastas naujas mitybos planas viesulu siaučia po Europą. Kai gydytojas Pierre'as Dukanas...

Apetitas yra noras valgyti, jis jaučiamas kaip alkis. Alkio jausmą turi visi išsivystę gyvūnai, jo tikslas – gauti pakankamai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (145)
Berniukas