Namai > Santykiai > Mylinčio tėvo pareigos
 

Mylinčio tėvo pareigos


2011 02 11 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Mylinčio tėvo pareigos

Psichologai teigia, kad dalis vyrų (ir ne tokia maža) nė nenutuokia, kuo "kvepia" vaiko gimimas, t.y. perėjimas nuo buvimo dviese prie buvimo trise. Kiti beatodairiškai puola į darbą, kad būtų kuo mažiau namuose, nes taip esą ramiau ir geriau, be to, reikia daugiau pinigų, kad galėtų išlaikyti pagausėjusią šeimą.

Tokie bandymai "nusimuilinti" nepriimtini. Jūsų žmona taip pat nesivarto ant sofos. Visus ištinka šokas, kai iš gimdymo namų parsivežtas ryšulėlis ima nepaliaujamai rėkti... Ir priversti jį nurimti galėsite tik visišku atsidavimu jam.

Rodykite dėmesį vaikui ir jo motinai

Šeimai pagausėjus gyvenimas tikrai pasikeičia. Naujagimis yra slėpinys, jo elgesys palengva perprantamas tik tuomet, kai įdedama daug šilumos, energijos. Pasikalbėkite su naujagimio mama atvirai ir šiltai - pasidalykite visais rūpesčiais ir darbais. Supraskite, jai tikrai ne lengviau nei Jums.

Nebijokite naujagimio: kai nemiega, paimkite ant rankų, pakalbinkite, nesvarbu, kad iki dviejų mėnesių jis dar nemoka Jums atsidėkoti plačia sąmoninga šypsena. Pakeiskite vystuklus, padėkite maudyti. Nemokate? Niekis. Viskas išmokstama, tik reikia norėti.

Pabendraukite su draugais ar giminėmis, kurie jau išgyveno "vaiko gimimo krizę" ir gali papasakoti smagių istorijų, pasidalyti patirtimi. Niekas taip nepadeda įveikti problemų kaip gebėjimas iš jų pasijuokti.

Kasdien išklausykite žmoną: jei ji sako, kad pavargo - patikėkite, taip ir yra. Kai tik galite, perimkite su mažuoju susijusius rūpesčius. Leiskite mamai pailsėti ir išsimiegoti. Nepatikėsite, ką gali padaryti dėkinga mylinti žmona.

Būtina kuo didesnė pagalba ir pagarba motinai, naujagimiui, dėmesys kitiems vaikams, kad šie nepasijustų atstumti, ypač jei jie maži. Paprašykite jų, kad visas bėdas aiškintųsi su Jumis. Jeigu įmanoma, paprašykite, kad augesnius vaikus, kol pailsėsite, paglobotų seneliai.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
tetis
2013-09-18 18:29:18
o tai jei tetis is darbo vos gyvas grista tai nieko, pasiemi vaikus, ir pradiedi su jesis buta remontuoti, maista gaminti, indus plauti, namus tvarkyti o mama miega tuo metu, NESAMONIU PRIRASE VISISKU, 20% GAL TIESOS
Raminta
2011-09-02 00:00:01
Labai graziai parasyta, bet kiek vyru is tiesu tai daro?
as mama
2011-02-21 16:09:55
labai liudnas zodis "pareiga"...:( noreciau kad teveliai viska darytu ne is "PAREIGOS" o tiesiog del to kad nori bendraut su vaiku,todel to kad jauciasi kazkam reikalingas ir daug kitokiu priezasciu..jei jau prasideda seimoje zodis Pareiga,tai nieko gero nelauk..
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Matas