Vaikai > Vystymasis > Gimė neišnešiotas
 

Gimė neišnešiotas


2011 02 09 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Gimė neišnešiotas

Kasmet šalyje gimsta apie 6 proc. neišnešiotų naujagimių. Neišnešioti naujagimiai yra tie, kurie gimė 36-ą nėštumo savaitę arba anksčiau ir sveria iki 2500 gramų. Neišnešioto naujagimio protinė ir fizinė raida (augimas) priklauso nuo amžiaus, kurio jis gimė, svorio ir priežiūros kokybės po gimimo.

Daugelis jo organų ir sistemų yra nepakankamai subrendusios veikti kokybiškai savarankiškai. Dažniausiai neišnešioto naujagimio nesubrendusios esti kvėpavimo ir širdies kraujagyslių sistemos. Tai pasireiškia kvėpavimo sutrikimu, todėl padidėja rizika, kad bus pažeistos smegenys, o tai smarkiai paveiktų mažylio raidą.

 

Kūdikio išvaizda

Neišnešiotas naujagimis atrodo labai mažas ir kaulėtas, nes poodinis riebalų sluoksnis plonytis arba jo visai nėra, neproporcingai didelė, palyginti su kūneliu, galva. Neišnešioti naujagimiai yra neaktyvūs ir nejudrūs. Jų oda rožinė, matyti poodžio venos. Plaukai ploni, panašūs į pūkus. Ant veido ir nugaros švelnučiai plaukeliai. Ausų kaušeliai menkai išsivystę.

Tokie naujagimiai guli ištiesę rankas ir kojas. Dėl nesuspėjusio susiformuoti pakankamo riebalų sluoksnio rankos ir kojos atrodo per plonos, jose, kaip ir kitose kūno dalyse, per odą persišviečia poodinių venų tinklas. Delnuose ir paduose kelios smulkios raukšlės.

Mergaičių didžiosios lytinės lūpos nedengia mažųjų. Berniukų kapšelis ne visai išsivystęs, sėklidės nenusileidusios. Sąnariai laisvi, judesiai platūs, pasyvūs. Nėra griebimo, čiulpimo, rijimo, vėmimo refleksų arba jie silpni. Kvėpavimas trūkčiojantis, negilus. Jie verkia tyliai, tarsi pavarę, su pertrūkiais.

 

Nuolatinė priežiūra

Neišnešioti naujagimiai prasčiau už išnešiotus reguliuoja kūno temperatūrą, jų pogimdyminė gelta yra sunkesnė ir ilgesnė, kartais jie blogiau žinda (kuo trumpiau išnešiotas, tuo blogiau), čiulpdami krūtį greitai pavargsta.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Aurelija