Vaikai > Ugdymas > Vaikai kilę iš dangaus (I...
 

Vaikai kilę iš dangaus (I dalis)


2011 02 07 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Vaikai kilę iš dangaus (I dalis)

Visi vaikai gimsta nekalti ir geri. Šia prasme jie yra kilę iš dangaus. Kiekvienas vaikas nepakartojamas ir ypatingas. Į šį pasaulį jis atsineša ir savo likimą. Iš obuolio sėklos išauga obelis. Ji negali subrandinti kriaušių arba apelsinų.

Tėvų pagrindinis vaidmuo yra pastebėti, gerbti ir puoselėti natūralų, nepakartojamą savo vaiko augimą. Jo nereikia formuoti taip, kad užaugtų toks žmogus, koks, mūsų manymu, turėtų būti. Tačiau būtina vaiką išmintingai palaikyti, kad atsiskleistų individualūs jo gabumai ir stipriosios pusės.

Taikydami pozityvaus auklėjimo metodus, tėvai gali išmokti palaikyti natūralų vaikų augimo procesą, nesuprasdami, kad vaikai vystosi natūraliai, tėvai paprastai nervinasi, nusivilia, be reikalo nerimauja ir jaučiasi kalti, šitaip nejučia trukdydami vaikui vystytis.

Šiame straipsnyje aptarsime tuos pozityvius auklėjimo būdus, palengvinančius tėvų dalią. Remiamės Džono Grėjaus (John Gray) knyga “Vaikai kilę iš dangaus”, kurią yra išleidusi “Alma Littera” leidykla.

 

Kiekvienas vaikas turi savo bėdų

Nors kiekvienas vaikas gimsta nekaltas ir geras, tačiau į pasaulį atsineša savo problemų. Mes, tėvai, galime padėti savo vaikams, tačiau nereikia iš jų atimti individualių problemų ir sunkumų. Tai suprasdami liausimės per daug nerimavę, prisiimę atsakomybę už kiekvieną vaiko žingsnį ir nesistengsime vaikų keisti arba spręsti jų bėdų.

Pasitikėjimas naudingas ir tėvams, ir vaikams. Leiskime vaikams būti pačiais savimi ir stenkimės padėti, kai užgriūva gyvenimo sunkumai. Kai tėvai į vaikus žiūri ramiau, jais tiki, vaikai turi galimybę labiau pasitikėti ir savimi, ir tėvais, ir ateitimi.

Visuomet prisiminkite, jog vaikai turi asmeninių problemų ir kad nevalia kaip nors keisti to, kas jie yra. Tačiau galime (ir turime) padėti jiems tapti geriausiu žmogumi, kokiu tik jie gali būti.

Kai vaikui iškyla sunkumų ir imame manyti, jog jam kažkas nutiko, privalome prisiminti, jog jis kilęs iš dangaus. Vaikas tobulas toks, koks yra, ir turi savų gyvenimo bėdų. Vaikus reikia ne tik užjausti ir palaikyti; reikia leisti jiems turėti ir savų sunkumų. Sunkumai, su kuriais jie susiduria, padeda ugdyti charakterį.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
Justina
2011-03-25 19:49:21
tai, kas domina ir tave :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
lukas