Namai > Buitis > Dekoratyvinio muilo gamyba...
 

Dekoratyvinio muilo gamyba (I dalis)


2011 01 31 | Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
 

Dekoratyvinio muilo gamyba (I dalis)

Muilu naudojamės kasdien. Ir nors šiuolaikinė rinka mums siūlo daug tradicinio muilo pakaitalų, praustis tradiciniu muilu visuomet bus maloniausia. Ypač tada, kai jo sudėtyje yra natūralių komponentų, o pats muilas atitinka jūsų skonį ir odos ypatumus.

Dažnai visą įvairovę rankų darbo muilų galima rasti jaukiose ekologiškų prekių parduotuvėse. Tačiau atgraso kaina. Šiame straipsnių cikle aptarsime kaip patiems pasigaminti dekoratyvinį muilą.

Reikia pripažinti, kad muilo gamyba yra labai naši kūrybos rūšis - per keletą vakarų pasigaminsite muilo ne tik sau, bet ir brangiems žmonėms, įvairiomis progomos. Mūsų tekstas paremtas Veros Kornilovos knyga "Viskas apie dekoratyvinio muilo gamybą".

 

Natūralus muilas

Dauguma žmonių klaidingai mano, jog bet koks rankų darbo muilas laikytinas natūraliu. Iš tiesų, natūralus muilas yra toks, kurio gamybai naudojami augaliniai aliejai, šarmas ir gamtiniai papildai, pavyzdžiui, eteriniai aliejai ir natūralūs dažikliai. Svarbu, kad muilo sudėtyje nebūtų cheminių priedų.

Tarp cheminių priedų reikėtų paminėti cheminius dažiklius, muilui suteikiančius ryškią ir patrauklią spalvą. Kiti cheminiai elementai nors ir pagerina vartojamąsias savybes - muilas geriau putoja, ilgiau laikosi, skaniau kvepia - tačiau yra tiesiog nenatūralūs, t.y. netinkami žmogaus organizmui.

Negalime teigti, kad šiame straipsnių cikle aprašysime 100% natūralumo muilo gamybą. Išlyga yra specialus muilo pagrindas, turintis cheminių priedų. Jų pagalba galima lengvai, greitai, o svarbiausia be didesnių lėšų išteklių realizuoti drąsiausius muilo dekoravimo sumanymus.

 

Darbo priemonės

Muilui virti galima panaudoti įprastinius virtuvės indus, tik vėliau juos reikia kruopščiai išplauti. Komponentams maišyti pasirinkite talpų indą, kad darbo turinys nesitaškytų. Indai turi būti atsparūs karščiui ir lengvai plaunami.

Komponentams sumaišyti reikės šakutės arba plakiklio. Įvairaus dydžio šaukštai pravers pilant įvairias sudėtines dalis į išlydytą muilo pagrindą, dėliojant mišinį į formas ir daugeliui kitų operacijų.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
kopijuota
2011-06-20 09:26:33
siaip, jei idedamas kito autoriaus kurinys, butina nurodyti autoriu. visas straipsnis paimtas is knygos : Viskas apie dekoratyvinio muilo gamyba
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (186)
Justina