Namai > Augintiniai > Kaip bendrauja šunys? (II...
 

Kaip bendrauja šunys? (II dalis)


2011 01 25 | Autorius: Alvydas Bielinis
 

Kaip bendrauja šunys? (II dalis)

Praeitoje dalyje aprašėme pirmąsias šuns tarpusavio bendravimo sąvokas: ausis, bendravimas, dominuojantis, feromonai, hierarchija. Šioje dalyje aptarsime dar penkias svarbias sąvokas.

 

Jojimas

Jodami vienas ant kito mes paprastai tiesiog išbandome, kuris stipresnis. Tipiška situacija: šuo joja ant kito tokios pačios lyties šuns, o šis nesipriešina. Šuo galvoja: aš esu stipresnis.

Dažnai du patinai susitikę joja vienas ant kito, mėgdžiodami lytinį aktą. Ritualiniu jojimu šuo siekia patvirtinti savo viršenybę. Tokia šunų elgsena neturi nieko bendra su seksualumu, kaip paprastai mano šunų savininkai.

Tai darydami šunys niekada neatlieka meilės preliudijų (kits kito neapuosto, neaplaižo), jiems neįvyksta erekcija, nebent dalinė. Nuolankiai sutikdamas, kad ant jo jotų, šuo pripažįsta savo žemesnį statusą.

Tačiau jis gali ir dantis parodyti, jei nesutinka nusižeminti. Toks ritualinis jojimas gali vykti ir tarp kalių ar skirtingos lyties šunų.

 

Kergimas

Nors kergimas ir nelabai romantiškas žodis, vartojamas apibrėžti mūsų rūšies padarų dauginimuisi. Tipiška situacija: šuo su kale stovi susirišę užpakaliais. Šuo galvoja: sunku pasijudinti tokioje padėtyje!

Šuns lytinį organą sudaro labai ilga varpa, kuri susideda iš šaknies, kūno ir galvos. Varpos galva ilga, jos priekiniame gale yra kauliukas, padedantis įkišti varpą į makštį. Įkišus varpą, makšties raumenys aplink ją susitraukia ir įvyksta vadinamasis susirakinimas, kai kalė ir patinas kiek laiko būna tarsi surakinti.

Bandymas juos atskirti gali sukelti rimtų pažeidimų (suplėšyti makštį, nulaužti varpą). Kergimo metu patinkas apsigręžia į priešingą pusę, tačiau jo varpa makštyje nesisuka. Susirakinimas trunka nuo 10 iki 30 minučių. Šunys atsiskiria varpos galvai sumažėjus iki pirminio dydžio. Kuo kalė daugiau juda, tuo sukibimas būna ilgesnis.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
Vytautė
2011-01-31 18:49:44
Mano mėgstameusi šunys sibiro haskei foksterjierai sembernarai jiorkšyro terjierai vakarų škotijios terjierai pekinai delmantinai mišrūnai ir anglų kokerspanielei
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (252)
Adomielis