Vaikai > Vaiko psichologija > Skyrybų įtaka vaikui
 

Skyrybų įtaka vaikui


2011 01 20 | Autorius: Lijana Pikul
 

Skyrybų įtaka vaikui

Visų šeimų gyvenime tam tikru metu kyla kokių nors problemų. Vienos poros ir po to laimingai gyvena, o kitos kartu būti nebegali. Tai nebūtinai atspindi smukusias moralines vertybes, greičiau rodo šiuolaikinio gyvenimo sudėtingumą ir keliamą įtampą. Paramos galimybės menkesnės, o lūkesčiai didesni.

Šiame straipsnyje aptarsime permainas, kurios neišvengiamos tiek porai, tiek jų vaikui, skyrybų metu. Taip pat pateiksime keletą patarimų, kaip vaikui sumažinti abejones dėl jo saugumo, išsiskyrimo metu.

Remiamės garsios daktarės Miriam Soppard knyga “Viskas apie vaiko priežiūrą”, kurią išleido “Alma Littera” leidykla. 

Permainų metas

Beveik visų porų problemų priežastis ta, kad bėgant laikui žmonės keičiasi. Nors šie pokyčiai kartais gali būti nemalonūs, tačiau taip pat gali santykius ir pagyvinti bei padaryti juos konstruktyvesnius. Jeigu išmoksite keistis kartu, išvengsite jūsų santykius ardančio nuobodulio ir sąstingio.

Pasibaigus pokyčio laikotarpiui, kuris paprastai būna labai nesaugus emocine prasme, toliau eisite kartu arba atskirai. Kad ir kaip būtų, svarbu, kad jūsų vaikai visuomet jaustųsi saugūs dėl savo ateities.

Mažiems vaikams šeimos vientisumo pokyčiai (ar jų baimė) yra labai žalingi. Vaikai neturi gynybinių įgūdžių, kad galėtų apsisaugoti nuo stipraus emocinio nesaugumo jausmo, kurį sukelia yranti šeima. 

Paaiškinkite savo vaikams

Mažas vaikas yra tarsi kempinė, sugerianti visus emocinius signalus, nesvarbu, ar jie nukreipti į jį, ar ne. Jeigu esate laimingi, tikriausiai bus laimignas ir kūdikis, jeigu nuliūsite, liūdnas bus ir jis. Nors reikia pasistengti “vaikų labui”, nemanykite, kad jie nenori žinoti, kas vyksta. Vaikai paprastai nujaučia visas šeimos nuotaikas.

Todėl visuomet geriausia paaiškinti, bent jau šiek tiek, kas dedasi. Jeigu to nepadarysite, vaikai ras savo paaiškinimus ir klaidingai apkaltins save dėl šeimos problemų. Taip yra todėl, kad iki penkerių metų vaikai suvokia tik pasaulį, susijusį su jais pačiais.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (174)
Melita