Vaikai > Mityba > Neišnešioto kūdikio...
 

Neišnešioto kūdikio maitinimas


2011 01 18 | Autorius: Lijana Pikul
 

Neišnešioto kūdikio maitinimas

Pirmasis Keitės ir Deivo kūdikis Semas gimė per anksti - 28-ą savaitę. Keitės nėštumas buvo normalus ir ji labai stengėsi, kad ir jos pačios, ir kūdikio sveikata būtų gera.

Tačiau 28-ą savaitę ji pajuto staigius gimdos skausmus. Keitė nuvyko tiesiai į ligoninę, kur ir gimė Semas. Jis svėrė tik 1,3 kg. ir buvo paguldytas į inkubatorių specialiame naujagimių skyriuje.

Pirmosios dienos

Pagimdyti neišnešiotą kūdikį yra didžiulis sukrėtimas kiekvienai motinai - šiuo atveju buvo likę visi trys mėnesiai iki planuotos gimdymo datos. Žinoma, Keitė ir Deivas labai nerimavo. Jiems buvo sunku sėdėti prie savo kūdikio, gulinčio svetimoje aplinkoje - inkubatoriuje, jo neapkabinti, nepalaikyti, o Keitei - nepamaitinti krūtimi, ko ji taip laukė.

Keitei buvo paaiškinta, kad nors ir negali maitinti krūtimi neišnešioto kūdikio, motinos pienas jam labai naudingas, nes apsaugo nuo infekcijų pirmomis pavojingiausiomis gyvenimo savaitėmis.

Semas keletą dienų buvo maitinamas intraveniniu būdu, o paskui po truputį pro skrandyje įstatyta vamzdelį, nes jam dar nebuvo išsivystę ieškojimo ir čiulpimo refleksai. Keitė nuo pat pirmos dienos nusitraukinėjo pieną ir laikė jį, kad būtų galima duoti Semui, kai tik į skrandį bus įstatytas vamzdelis.

Pieno nutraukimas

Keitė vis tiek troško maitinti Semą krūtimi, kai galų gale jį parsiveš namo, ir vos tik jį trumpam perkėlė iš inkubatoriaus, slaugės paskatino ją prisidėti kūdikį prie krūties. Jai buvo priminta, kad krūtys pieno gamina pagal poreikius. Jeigu jo neiščiulpia kūdikis, reikia jų nutraukti, nes kitaip gamyba sustos.

Tai paskatino Keitę nutraukti pieną, kad jo gamyba nenutrūktų, kol Semas galės reguliariai žįsti. Nutraukti pieno neišnešiotam kūdikiui sunku, nes nėra jokių natūralių signalų pienui tekėti, tokių kaip alkano kūdikio verksmas, jo paėmimas ir burnytės pridėjimas prie krūties.

Kad išmoktų nusitraukti pieną, Keitei prireikė Deivo pagalbos; daugybę kartu ji buvo nepasiduodanti. Trečią dieną jos krūtys buvo tokios pritvinkusios, kad buvo sunku jas spaudyti.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
inga
2017-10-08 20:27:44
Ką daryti su neišnešiotu kūdikiu?Maitinti krūtimi ar buteliuku? Manau vienareikšmiškai reikia žiūrėti pagal situaciją.Mamos pienas būtų naudingesnis, bet klausimas ar jo būtų.
Ugne
2012-02-28 13:22:20
labai saunu.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
ELA