Vaikai > Ugdymas > Auklėkite vaikus...
 

Auklėkite vaikus pozityviai (II dalis)


2011 01 18 | Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
 

Auklėkite vaikus pozityviai (II dalis)

Praeitoje dalyje išsiaiškinome, kad auklėjant vaikus nėra nieko veiksmingiau už pozityvų požiūrį į juos. Taip pat pristatėme tris auklėjimo taisykles (patarimus). Šioje dalyje apžvelgsime dar keturias taisykles, kurios pravers auklėjant savo vaikus.

Taisyklė nr. 4: nukreipkite jų dėmesį

Kadangi vaikai turi trumpą atmintį, geriausias būdas išvengti problemų yra nukreipti jų dėmesį prieš šiems ko nors imantis. Vaiko dėmesį įmanoma atitraukti beveik viskuo, tad galite duoti valią savo vaizduotei.

Jei įsivėlėte su vaikais į ginčą ar jie reikalauja kažko, ko nenorite duoti, tiesiog pakeiskite pokalbio temą. Jei tai nesuveikia, sugalvokite bet ką, kas nukreiptų jų dėmesį, - nuo dinozauro sode iki dėmės ant kilimo. Vaikas akimirksniu susidomės nauju dalyku, ir dažniausiai to užteks, kad problema būtų išspręsta.

Viena mama negalėjo niekur išeiti su savo ketverių metų sūnumi Kieranu. “Jei vesdavausi jį į lauką pažaisti kamuoliu, žinodavau, kad pykčio priepuolis ištiks grįžtant namo.” Taigi, po konsultacijos su specialistais, mama buvo pamokyta, kaip nukreipti sūnaus dėmesį prieš einant namo.

Ji ir sūnus kartu žaidė prie ežero, ir kai jau reikėjo keliauti namo, mama net nužsiminė apie tai. “Ar matei voverytę?” - paklausė ji ir nuėjo neatsigręždama, o sūnus skubiai sekė iš paskos. Kas kelias minutes sugalvodama ką nors, kas nukreipė jo dėmesį, mama išviliojo sūnų be jokių protestų, nes šis, įsijautęs į mamos rodomos dalykus, neturėjo nė menkiausios priežasties elgtis netinkamai.

Stenkitės nukreipti vaiko dėmesį prieš jam pasielgiant blogai. Jei to padaryti nepavyksta, stenkitės neišsigąsti.

Taisyklė nr. 5: būkite žaismingi

Vaikai mėgaujasi gyvenimu be suaugusiųjų rūpesčių, ir tai gali tapti puikia pagalba nuo streso mums patiems. Žaidimas yra labai svarbi vaiko vystymosi dalis, ir daugybė tyrimų įrodė, kad tėvų ir vaikų žaidimai kartu stiprina tarpusavio ryšį.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
ADRIANA