Namai > Augintiniai > Žiemos pavojai naminiams...
 

Žiemos pavojai naminiams keturkojams


2010 12 17 | Šaltinis: Happywoman.com.ua. Flickr.com nuotr.
 

Žiemos pavojai naminiams keturkojams

Miestas – padidinto pavojaus zona ne tik žmonėms, bet ir naminiams gyvūnams. O žiemą pavojų dar daugiau nei kitu metų laiku.

 

Kad apsaugotumėte savo augintinius nuo gatvėse tykančių nelaimių, visų pirma turite suvokti, kas jiems gresia.

 

Organizmo peršalimas

 

• Tai vienas didžiausių pavojų jūsų augintiniui žiemos sezono metu. Stenkitės apriboti pasivaikščiojimo laiką, ypač jei lauke lyja ar šlapdriba. Labiausiai peršalimo ligos puola trumpaplaukius gyvūnėlius.

 

• Atkreipkite dėmesį: jei augintinis pasivaikščiojimo metu ima drebėti ar riesti letenėles – metas grįžti namo. O kitą kartą eidami pasivaikščioti nepamirškite pašiltinto kombinezono. Ypač populiaru žieminiais rūbais papuošti mažus šunyčius, nors šilta apranga praverčia ir didesniesiems.

 

Peršalimo pasekmės gali būti liūdnos – tai ir sąnarių susirgimai, ir pneumonija, kurią susirgusius šunis gydyti ypač sunku. Gali paūmėti ir kitos ligos.

 

Pavojai ant kelio

 

Pripratę laigyti gryname ore gyvūnai žiemą daug labiau rizikuoja papulti po automobilio ratais, ypač kai grindinys padengtas plikledžio.

 

• Nepaleiskite šuns nuo pavadėlio jei einate netoli gatvės. Ir patikrinkite, ar pavadėlio antkaklis ar petnešėlės, taip pat jo rankena ir pats dirželis nesusidėvėję, neįtrūkę.

 

• Pereinant gatvę laikykite gyvūną kaip galima arčiau savęs.

 

• Išmokykite savo augintinį nelakstyti paskui automobilius ir dviračius.

 

• Nepalikite savo augintinio automobilyje be priežiūros. Šaltyje automobilio salonas greitai atvėsta, ilgiau paliktas gyvūnas ten gali net ir mirtinai sušalti.

 

Traumų pavojai

 

Šaltuoju metų laiku keturkojai augintiniai dažniau patiria traumas, ypač išnirimus ir raiščių patempimus.

 

• Tam, kad sumažintumėte šį pavojų, neleiskite savo augintiniui šokinėti, greitai bėgioti.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  naminis gyvūnas,  plikledis,  šaltis,  šuo,  žiema
 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Deimena