Vaikai > Vaiko priežiūra > Ekologija jautriai odelei
 

Ekologija jautriai odelei


2010 12 03 | Autorius: Parengė Guoda Azguridienė
 

Ekologija jautriai odelei

Kūdikiams raukšlės negresia


Skirtingai nei suaugusiesiems, vaikams kosmetikos priemones turėtume naudoti ne dėl grožio, o dėl sveikatos. Bet tėvai ima vaikams taikyti savo įpročius manydami, kad kuo daugiau priemonių panaudosi, tuo bus geriau. Tačiau kūdikiui raukšlės negresia, odelė puikiai maitinasi ir drėkinasi pati, o kvepėti skaniausia pieneliu. Tad kūdikiui kūno priežiūros priemonių reikia minimaliai: prausiklio, aliejuko masažui ir kremuko sudirgusioms vietoms patepti.

 

Natūralus ar nenatūralus produktas?

Kūdikiams reikėtų rinktis ekologišką arba natūralią kosmetiką. Kodėl? Nes ji pagaminta iš maksimaliai natūralių medžiagų, joje nėra naftos, chemijos produktų, genetiškai modifikuotų organizmų, šiurkščių prausiklių, cheminių emulsiklių, parabenų, glikolių, dietanolaminų, trietanolaminų, dirbtinių kvapiklių, dažiklių ir visų kitų legalių dirgintojų. Išvardintos sudėtinės dalys yra leidžiamos ir įprastos neekologiškoje kosmetikoje. Jos leidžia produktus pagaminti pigiai ir skirti didžiulius pinigus jų reklamai, todėl šie produktai taip lengvai „pakliūna“ po ranka. Mes žinome jų pavadinimus ir perkame net nesusimąstydami. Tai gali būti labai žinomas gamintojas, kurio pavadinimas tiesiog asocijuojasi su kūdikių kosmetika (pvz., aliejus kūdikiams), gali būti ir naujas, gerai išsireklamuotas kaip ekologiškas arba natūralus toks nebūdamas. Todėl būtinai perskaitykite ženklinimą ir produkto sudėtį, ar produktas yra natūralus (ekologiškas), ar jame tiesiog yra viena kita natūrali (ekologiška) sudėtinė dalis.

 

Aliejus kūdikiams


Natūralus aliejus kūdikiams niekuo nesiskiria nuo natūralaus aliejaus maistui ar kosmetikai. Nėra tiek svarbu, iš ko jis išspaustas, svarbu, kad būtų ne iš naftos (ne mineralinis) ir nerafinuotas, o spaustas mechaniškai, kitaip – šaltai spaustas. Beje, dažnai specialiai kosmetikai skirtas aliejus kainuoja du ar net tris kartus daugiau nei analogiškas maistinis, tačiau jie skiriasi tik buteliuku ir reklamos kiekiu.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
ADRIANA