Namai > Šventės > Kūčių tradicijos ir burtai
 

Kūčių tradicijos ir burtai


2010 11 29 | Autorius: parengė Laura Barzdaitienė, 123rf nuotr.
 

Kūčių tradicijos ir burtai

Kūčios – paslaptingiausias metų vakaras. Tą naktį prabyla gyvuliai, vanduo akimirkai virsta vynu, kiekviena smulkmena gali išpranašauti ateitį, o sapnai virsta tikrų tikriausiu pasimatymu su savo lemtimi.

 

Ir nesvarbu, kad šiais laikais mieste kažin ar rastume tvorų, kurių baslius būtų galima suskaičiuoti, o mėginti savo burtams iš kur nors gauti gyvą gaidį – apskritai bergždžias reikalas, nes keliasdešimties kilometrų spinduliu gyvo gaidžio nei su žiburiu, nei su šventinta žvake pasišviesdami nesurastume. Ir vis dėlto tradiciją Kūčių vakarą burtis vis dar gyva.

 

Paslaptimis apipintas vakaras su kiekviena diena vis arčiau ir arčiau. Ką iš tradicijų ir burtų prisiminsime šiemet? Ką pavyks per Kūčias atspėti – galbūt ateinančių metų orus, o gal – savo likimą?

 


• Jeigu Kūčių naktį dangus giedras, žvaigždėtas – bus geri metai.

 

• Kūčių vakarą, kai visa šeima ruošiasi sėsti prie šventinio stalo, norint, kad kiti metai būtų sėkmingi, reikia į lėkštę įsidėti 12 patiekalų (po truputį) ir su ta lėkšte apeiti aplink namą, kuriame yra valgoma šventinė vakarienė, 3 ratus, po to tuos patiekalus suvalgyti. Mūsų senoliai tikėjo, kad toks „ritualas” skalsina kitus metus.

 

• Susėdę prie Kūčių stalo atidžiai apžiūrėkite sienas, ant kurių krinta valgančiųjų šešėliai. Jeigu šešėlis atrodo didelis, stambus, apimąs visą žmogų, tai tie metai bus geri, nekamuos ligos, viskas gerai klosis. Jei šešėlis be galvos - ištiks skaudi nelaimė; jei plonas, neaiškus, virpantis – tam bus sunkūs metai.

 

• Iš po staltiesės nesirenkant traukiami šieno stiebeliai. Kokį ištraukėte jūs? Plonas šiaudelis reiškia susiplojusią, tuščią piniginę, "liesus " metus, o storas - turtingus metus, pilną piniginę. Jei ištekėjusi moteris ištraukia šiaudelį, kurio vidurys sustorėjęs, tai ateinančiais metais susilauks vaikelio.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  burtai,  Kalėdos,  Kūčios,  papročiai,  tradicijos
 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
urte