Vaikai > Laisvalaikis > Miuziklo mokyklos pirmoji...
 

Miuziklo mokyklos pirmoji premjera „Skudurinės Onutės pasakaitės“


2010 11 11 | Autorius: Elfų teatras
 

Miuziklo mokyklos pirmoji premjera „Skudurinės Onutės pasakaitės“

Lapkričio 14d. 13 val. „Elfų teatro“ įkurta pirmoji Lietuvoje „Miuziklo mokykla“ pristato pirmą savo mažųjų mokinių premjerą „Skudurinės Onutės pasakaitės“. Žiūrovai ne tik galės pasidžiaugti jaunaisiais atlikėjais, bet ir susipažinti su pirmąja Lietuvoje miuziklo mokykla.


„Miuziklas – tai ne tik šokis, daina, teatras, tai žymiai daugiau nei galima įsivaizduoti. Tai lyg savotiška planeta, kurioje vaikai mokosi pamatyti nematomas spalvas, pajusti miuziklo dvasią. Labai džiaugiamės savo pirmųjų mokinių darbu. Miuziklo mokyklos mokiniai 5-12 metų vaikai pristato savo patį pirmąjį mini miuziklą: „Skudurinės Onutės pasakaitės“. Mažiesiems aktoriukams talkina Jaunieji Elfų teatro aktoriai“, – kalbėjo „Elfų teatro“ direktorius Romualdas Vikšraitis.


Elfų teatro įkurta Miuziklo mokykla vadovaujasi principu – kiekvienas vaikas unikalus ir nepakartojamas, tai trapi besiformuojanti asmenybė, su savo nuomone, gebėjimais, nusivylimais, džiaugsmu, meile.


Pagal žymaus amerikiečių dailininko ir rašytojo Dž. Griuelo knygelę „Skudurinės Onutės pasakaitės“ pastatytame mini miuzikle kalbama apie draugystę, gėrį, svajones. Miuzikle paliečiamos būtent tos vertybės, kurios suvienija mažuosius draugus, vertybės, kurių dėka supanti aplinka tampa tikroviška ir prasminga.


Miuzikle pasakojama apie mažytės mergaitės Marcelės mylimų lėlių išdaigas. Viena iš lėlių – nuostabi ir besišypsanti lėlytė, vardu Skudurinė Onutė. Ji linksma, mąstanti ir padedanti draugams pajusti nepakartojamą ir nuotaikingą nuotykių dvasią. Tai kuo puikiausiai nusako citata iš knygelės – „Nors siūlai ir sagos iš juoko mums trūksta, bet meilė mūsų niekad nenutrūksta“.


„Miuziklo aktoriaus paruošimas – ilgas ir kruopštus darbas. Šį darbą, sekdami JAV pavyzdžiu nusprendėme pradėti nuo vaikų“, – pasakojo „Elfų teatro“ direktorius Romualdas Vikšraitis stažavęsis JAV Kanzaso universitete, kur gilinosi į miuziklo kūrimo ypatumus.


Vaikų Miuziklo mokykla įsteigta 2009 metais. Ji veikia, kaip teatro studija bei būrelis – Vilniaus Antakalnio vaikų ir jaunimo klube. Mokykla – studija sudaro galimybę gabiems vaikams lavinti savo gebėjimus dainos, šokio ir vaidybos sintezėje, žengti pirmuosius žingsnius tikroje didelėje teatro scenoje, palaipsniui ją prisijaukinant. Jaunieji aktoriukai jau turėjo galimybę pasirodyti teatro spektaklyje „Nora“ pagal H.Ibseno dramą „Lėlių namai“. Mokykla – būrelis leidžia kiekvienam norinčiam pažinti savo gebėjimus įvairiose miuziklo aktoriaus raiškos formose, susipažinti su aktoriaus darbo ypatumais, aiškiau suvokti scenos meną, jo galimybes ir prasmę.
 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
kajatona