Vaikai > Mityba > Kodėl vaikai nevalgo (I...
 

Kodėl vaikai nevalgo (I dalis)


2010 11 09 | Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
 

Kodėl vaikai nevalgo (I dalis)

Visi, kas yra triūsę prie viryklės gamindami savo vaikams skanų ir vertingą maistą, žino, kaip apmaudu, kai vaikai atsisako valgyti. Vaikų maitinimas ir auginimas yra glaudžiai susiję ir valgis sudaro kasdienio rūpinimo vaiku ašį.


Tačiau valgis dažnai gali tapti panašus į mūšio lauką, nes vaikai čia, kaip ir kitose srityje, gali imtis priešintis. Negalite priversti jų valgyti, nebent maitintumėte per prievartą. Vaikų maitinimas ir auginimas - neatsiejami.


Vienas svarbiausių ir pirminių mūsų instinktų - pasirūpinti, kad vaikai pakankamai pavalgytų. Pirmasis tėvų rūpestis, su kuriuo jie susiduria gimus vaikui, tai kaip, kada ir kiek jį maitinti. Ankstyvoji maitinimo patirtis gali palikti gilų pėdsaką tiek jūsų vaiko požiūryje į maistą, tiek jūsų pačių požiūryje į jo maitinimą vėliau.

 

Kas yra normalu?


Iki 15 mėnesių amžiaus dauguma vaikų turi pakankamai motorinių gebėjimų, kad galėtų nepadedami valgyti, jei jiems tai leidžiama. Visi vaikai yra skirtingi ir jų apetitai skiriasi. Jei turite daugiau negu vieną vaiką, pastebėsite tarp jų skirtumų.


Yra du pagrindiniai klausimai, kurių reikėtų paklausti apie bet kurį vaiką, turinį valgymo problemų:
1. Ar jis suvartoja pakankamai kalorijų ir jo svoris atitinka jo ūgį?
2. Ar jis valgo pakankamai įvairų maistą ir jo racionas sveikai subalansuotas?


Jūsų nerimą gali išsklaidyti sveikos gyvensenos ugdytojas arba šeimos gydytojas, pasvėręs vaiką ir išmatavęs jo ūgį. Jis sudarys vaiko augimo diagramą, kuri padės nustatyti, ar jūsų vaiko mityba atitinka kūno poreikius - jums bus pasakyta, koks vaiko ūgis ir svorio rodiklis.


Kadangi visi mes skirtingo sudėjimo, svarbu ne tik tai, kurioje skalės vietoje atsidūrė jūsų vaikas, bet ir tai, ar jo rodikliai pernelyg nesikeičia. Vaikai auga šuorais, tačiau jeigu vaiko svorio rodiklis staiga nukrito, gali būti, kad jis suvartoja nepakankamai kalorijų.


Jei jūsų vaiko rodiklis gerokai mažesnis arba didesnis už vidutinį, sveikos gyvensenos ugdytojas, šeimos gydytojas arba dietologas gali jums patarti, kaip tinkamai maitinti vaiką ir kiek kalorijų jis turėtų suvartoti.

 

Kovos prie stalo

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Medikai sutinka, kad mūsų sveikata ir gera savijauta net 50% priklauso nuo gyvenimo stiliaus ir mitybos, tad labai svarbu vaikučiams įdiegti...

Transriebalai kiekvieno sveikatai kelia didelį pavojų, tačiau būtent vaikus, kurių suvokimas apie sveiką gyvenseną dar tik formuojasi,...

Dešrelės, mieliniai ir miltiniai blynai, kotletai su riebiais padažais, bulvytės fri ir bulviniai patiekalai su padažais, batonas su...

Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (186)
Milana