Sveikata > Ligų prevencija > Apklausa: pabaigtas vaistų...
 

Apklausa: pabaigtas vaistų atsargas iškart papildome naujomis


2010 11 08 | Autorius: Camelia
 

Apklausa: pabaigtas vaistų atsargas iškart papildome naujomis

Vaistinių tinklo „Camelia“ užsakymu atliktos reprezentatyvios apklausos duomenys parodė, kad daugiau kaip pusė šalies gyventojų yra linkę pasirūpinti pirmo būtinumo vaistų atsargomis. 54 proc. šalies gyventojų pirmo būtinumo vaistinėlę namuose iškart papildo pasibaigusiais medikamentais ir yra pasiruošę nenumatytiems negalavimams.


Spalio 19-21 d. atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad trečdalis, t.y. 34 proc., šalies gyventojų vos atsiradus skausmui skubą į vaistinę įsigyti reikalingų medikamentų. Dešimtadalis kraštiečių gydosi tik gavę gydytojų nurodymą. Apklausa parodė, kad vos 3 proc. gyventojų pirmojo būtinumo vaistinėlės namuose neturi, o ištikus bėdai vaistus skolinasi iš kaimynų ar netoliese gyvenančių draugų. Šis įprotis būdingas 18-30 metų amžiaus žmonėms. Apklausoje sudalyvavo 18-65 metų amžiaus šalies gyventojai.

 

Labiau rūpinasi moterys

Pirmo būtinumo namų vaistinėlės atsargomis labiau linkusios rūpintis moterys – 58 proc. Vaistų atsargomis namuose rūpinasi 49 proc. kraštiečių vyrų. Jie taip pat mažiau pasitiki rekomendacinio pobūdžio artimųjų patarimais dėl įvairiausių negalavimų ir linkę dėl ligos konsultuotis su šeimos gydytoju. 14 proc. vyrų vaistų be gydytojo recepto nevartoja, tuo tarpu tik gydytojais pasitiki 6 proc. moterų.


Trečdalis šalies gyventojų pirmo būtinumo vaistų namuose neturi, o ligos atveju iškart skuba į vaistinę, t.y. 33 proc. vyrų ir 34 proc. moterų.
Vaistus iš kaimynų dažniau nei moterys skolinasi vyrai – 4 proc. Moterys į kaimynus kreipiasi dar rečiau – tik 2 proc. apklaustųjų.

 

Ką reikia turėti namų vaistinėlėje?


„Namų vaistinėlėje rekomenduojama turėti migdomųjų bei raminamųjų vaistų, skirtų nenumatytoms stresinėms situacijoms. Galima įsigyti natūralių arbatų, lašiukų ar tinktūrų nuo streso, taip pat silpnų vaistų nuo širdies skausmo.


Pirmosios pagalbos vaistinėlėje namuose taip pat rekomenduojama turėti skausmą malšinančių vaistų, kurių gali prireikti suskaudus galvai, dantims ar užėjus kitų kūno vietų skausmui.


Ypatingai šaltuoju metų laikotarpiu patartina įsigyti preparatų nuo peršalimo, gerklės skausmo, slogos.


Vaistai nuo viduriavimo arba vidurių užkietėjimo, virškinimą palengvinantys fermentai taip pat pravers ištikus bėdai.


Patartina turėti priemonių žaizdoms dezinfekuoti bei kelių rūšių pleistro, binto, vatos bei kitų medicininių priemonių. Jos ypatingai svarbios, jei namuose auga maži vaikai“, - pirmosios vaistinėlės sudėtį apibūdino „Camelia“ vaistininkė Lina Beržinytė.

 


 
Taip pat skaitykite
Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3...

Žmonės ilgą laiką stengėsi atrasti būdą, kaip efektyviai, pigiai ir greitai apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo vaikus nuo baisiausių...

Tai patys elementariausi sveikos gyvensenos būdai, kurie saugos jūsų dantukus. Tai leis išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir visą...

Visi žinome, kad šių laikų maisto produktai, perėję apdorojimo, perdirbimo, genetinių mutacijų ir cheminių trąšų atakų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Deimena