Vaikai > Ugdymas > Auklėkite vaikus...
 

Auklėkite vaikus pozityviai (I dalis)


2010 11 04 | Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
 

Auklėkite vaikus pozityviai (I dalis)

Kai viena garsaus BBC projekto “Angelėliai” (kur veiksmas sukasi apie vaikų auklėjimą) dalyvė, lydima “Angelėlių” komandos pirmąsyk su sūnumi išėjo į žaidimų aikštelę, ji gavo kelias paprastas instrukcijas: stebėti sūnų ir girti jį už visus gerus poelgius, kuo dažniau jį apkabinti.


Sūnui, nepratusiam prie mamos apkabinimų ir pagyrimų, visa tai buvo gana neįprasta. Tačiau motinai tai tapo persilaužimu - ji pradėjo džiaugtis savo sūnaus gyvu, linksmu charakteriu, o ne kęsti jo nepaklusnumą, dėl kurio anksčiau pykdavo. Tai buvo naujo, teigiamo tarpsnio pradžia.

 

Teigiamas dėmesys


Tai gali atrodyti akivaizdu, bet pagalvokite patys, kaip pagyros ir teigiami atsiliepimai, o ne priekabės ar priekaištai, išsakomi jums, sukelia norą elgtis geriau. Tie patys dalykai veikia ir vaikus. Teigiamai vertindami savo vaiką, jūs tikrai stipriai veikiate jo norą gerai elgtis.


Jei dabar pastebėsite, kad jūsų vaikas sulaukia daugiau dėmesio tuomet, kai elgiasi blogai, o ne kai gerai, jūs supratote paprastą, bet labai svarbią elgsenos kitimo poveikio taisyklę. Kitas žingsnis būtų jūsų pačių elgsenos pasikeitimas, tai yra dėmesio sutelkimas ne į neigiamus, o į teigiamus dalykus.


Pagrindinė taisyklė yra ta, kad jūs turite skatinti savo vaiko gerą elgesį girdami ir kitaip jį remdami, o blogą elgesį ignoruodami. Kai kurie žmonės tai interpretuoja kaip galimybę vaiką išpaikinti. Tačiau mes nesakome, kad vaiką reikia girti už blogus darbus, muštynes, spjaudymąsi ar keikimąsi.


Buvimas pozityviam reiškia ramų ir ryžtingą savo vaiko auklėjimą. Nuo dabar nepamirškite, kad jūs - suaugę. Jūs privalėsite nustatyti aiškias ribas tarp to, kas jums priimtina ir kas ne, ir paaiškinti tai savo vaikui. Tačiau šiuo metu jūsų tikslas yra vaiko motyvavimas ir skatinimas, keičiant savo elgesį su juo.

 

Taisyklė nr. 1: nusiraminkite


Tiesa yra ta, kad daugybė žmonių rėkia ant savo vaikų. Daliai mūsų tai - automatiškas atsakas, ypač jei ant jūsų pačių buvo rėkiama vaikystėje. Tačiau tai nėra pats geriausias auklėjimo būdas, ir abi pusės, tėvai ir vaikai, tampa įsitempę ir be reikalo pykstasi.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Mantas