Sveikata > Šeimos sveikata > Slogą gydo ir kvėpavimo...
 

Slogą gydo ir kvėpavimo pratimai


2010 10 29 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Slogą gydo ir kvėpavimo pratimai

Ruduo jau pačiame įkarštyje, artinasi žiema. O peršalimas skuba regzti savo pinkles. Kiekvienas rūpinasi savo sveikata kitaip. Vieni jau pasiskiepijo nuo gripo, kiti prisipirko imunitetą stiprinančių preparatų, o treti kiekvieną patiekalą sąžiningai gardina česnakais ir svogūnais. Bet tik nedaugelis žino, kad peršalimą įveikti ar bent jau palengvinti jo simptomus galima ir specialiais kvėpavimo pratimais.

 

Strelnikovos metodas

 

Vienas iš pirmųjų peršalimo požymių – sloga. Ją išsigydyti padės speciali kvėpavimo mankšta. Kalbama, kad ji sukurta 1930 metais, specialiai rusų operos solistei Strelnikovai – tam, kad peršalusiai dainininkei padėtų atgauti balsą.

 

Pradinė padėtis: „ekstrasenso poza“ – nugara tiesi, delnai nukreipti prieš save, „į žiūrovus“, alkūnės nuleistos, rankos ne per toli nuo kūno. Stipriai, trumpai, garsiai įkvėpti per nosį. Tuo pat metu delnai sugniaužiami į kumščius tarsi ką nors griebtumėte. Likusi rankų dalis nejuda. Iškart po įkvėpimo eina iškvėpimas – oras laisvai išeina per nosį ar burną. Tuo pat metu atgniaužiami kumščiai. Riešai nė sekundei neatpalaiduojami.

 

Svarbiausia tokios mankštos taisyklė – išmokti negalvoti apie iškvėpimą. Įkvėpimas – aktyvus, o iškvėpimas – pasyvus. Oras iš plaučių turėtų išeiti laisvai, kvėpavimas nesulaikomas, oras neišstumiamas. Organizmas pats turėtų jį išleisti.

 

Atlikus 4 aktyvius, garsius įkvėpimus ir 4 pasyvius iškvėpimus pailsima 3-5 sekundes. Tokiomis serijomis po 4 įkvėpimus ir iškvėpimus kartojama 24 kartus.

 

Palaipsniui didinamas įkvėpimų ir iškvėpimų skaičius vienoje serijoje. Pavyzdžiui, trečią dieną daroma nebe 4 įkvėpimai-iškvėpimai iš eilės, o 8, vėliau – 16, dar po kiek laiko – 24 ir 32. Įkvėpimai ir iškvėpimai būtinai grupuojami po keturis.

 

Jei atliekate po 4 įkvėpimus ir iškvėpimus – kartojama 24 kartus, jei po 8 – 12 kartų, jei po 16 – 6 kartus ir t.t.

 

Čarlzo metodas

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  kvėpavimas,  mankšta,  peršalimas,  sloga
 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Martynas