Sveikata > Vaiko sveikata > Viešumas padėjo...
 

Viešumas padėjo išsėtine skleroze sergantiems vaikams gauti lengvatas


2010 10 13 | Autorius: TV3, asm. archyvo nuotr.
 

Viešumas padėjo išsėtine skleroze sergantiems vaikams gauti lengvatas

Besiruošiant jau aštuntam TV3 televizijos ir SEB banko inicijuojamam labdaros projektui „Išsipildymo akcija”, jos organizatoriai nori pasidžiaugti, kad galėjo padėti dar vienai pagalbos prašančiai dešimtmetei Agnei. Dar užpernai „Išsipildymo akcija“ pasakojo apie Joniškio rajone Bariūnų kaime gyvenančią mergaitę, kuriai sveikata ypač suprastėjo sulaukus šešerių. Agnei sutriko eisena. Po kurio laiko mergaitė visai nebegalėjo vaikščioti, o vėliau ir kalbėti... Daktarai ilgą laiką negalėjo nustatyti diagnozės, o po ilgų tyrimų paaiškėjo, kad tai – išsėtinė sklerozė. Ant kojų Agnutė atsistojo tik pradėjus vartoti hormonus, tačiau nuo jų labai sustambėjo. Vaistai tapo pavojingi jos gyvybei. Daktarai nustatė, kad jai reikalingi antivirusiniai vaistai – imunoglobulinas, kurie yra brangūs ir kurių reikiamas kursas kainuoja 30 000 litų. Šie vaistai kompensuojami tik suaugusiems, nes išsėtinė sklerozė ankstyvame amžiuje – nenumatyta.


Ne vienerius metus pagalbos ranką tiesiančios TV3 „Išsipildymo akcijos” organizatoriai džiaugiasi, kad padėti projekto herojai susitelkė ne tik pavieniai žmonės. Ligoniukės globėjas Seimo narys Petras Auštrevičius kartu su sveikatos apsaugos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimą, kad imunoglobulinas butų kompensuojamas ir vaikams. Bendrų pastangų dėka Agnei yra skirtas gydymas imunoglobulinu, kurį kompensuoja ligonių kasos.


Per šiuos dvejus metus „Išsipildymo akcijos” koordinatoriai nuolat padėjo sergančiai mergaitei ir stebėjo jos sveikatos būklę. Kadangi taip reikiamus brangius vaistus kompensavo valstybinė įstaiga, už labdaros projekto surinktus pinigus sunkiai besiverčiančiai sergančios mergaitės šeimai yra nupirkta daiktų ir paslaugų gerinti sveikatai, ugdymui ir buičiai.


Iš „Išsispildymo akcijos“ fondo skirti 15 540 litų buvo panaudoti sanatoriniam gydymui Palangoje ir Druskininkuose, vitaminams, maisto papildams, kraujospūdžio matuokliui, mankštos kamuoliams, pusiausvyros pagalvėlei, balansinei lentai, masažinei pėdų vonelei, specialiam lovos čiužiniui, sėdmaišiui, magnetinei rašymo lentai ir jos mokymo priedams, koordinacijos treniruokliui, transporto išlaidoms važinėti stebėjimui į Šiaulių, Kauno klinikas ir sanatorijas, taip pat nešiojamam kompiuteriui.


Agnės mama Aldona džiaugiasi, kad visos nupirktos priemonės pagerino dukros sveikatą, dėkoja aukojusiems žmonėms, be kurių pagalbos nebūtų šių, jos sergančio vaiko ugdymą skatinančių ir sveikatą gerinančių daiktų.


„Išsipildymo akcijos” organizatoriai dėkoja už žmonių pagalbą ir užuojautą, kurios dėka Agnutė tapo sveikesnė ir laimingesnė.

 

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Armantė