Vaikai > Laisvalaikis > „MTG futbolas taikai“...
 

„MTG futbolas taikai“ vienijo vaikus iš viso pasaulio


2010 10 12 | Autorius: TV3
 

„MTG futbolas taikai“ vienijo vaikus iš viso pasaulio

Rugpjūčio pabaigoje Lietuvoje, kaip ir kaimyninėse šalyse, vyko vaikams skirtas futbolo turnyras „MTG futbolas taikai“. Iš dešimties šalyje susirungusių komandų vienai atiteko kelionė į Norvegiją bei galimybė susikauti tarptautiniame turnyre. Šis tarptautinis renginys tapo vienu iš šį savaitgalį įvykusių Nobelio Taikos Premijos ceremonijoje. Iš užsienio šalių vaikų globos namų bei kitų įstaigų susirinkusiems vaikams surengto specialaus futbolo turnyro tikslas buvo įrodyti, kad kartu galima pasiekti daugiau.Tarptautiniame „MTG futbolas taikai“ turnyro renginyje Osle, Norvegijoje vaikai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti šalį, pabendrauti su atvykusiais iš kitų miestų vaikais, bet ir dalyvauti įvairiuose mokymuose. Apie pasaulinės taikos ir tolerancijos svarbą su jais kalbėjo Nobelio Taikos Centro ir Raudonojo Kryžiaus atstovai bei tarptautinio lygio žvaigždės – Taikos ambasadoriai.


Norvegijoje dėl vietos finale kovėsi dvylika komandų. Tarp merginų geriausiai pasirodė Didžiosios Britanijos komanda „Cestria merginos“, o vaikinų lyderiais tapo iš Ganos atkeliavusi vienuolikė „Teisė svajoti“.


Svečioje šalyje susibūrę vaikai džiaugėsi galimybe pažinti bendraamžius iš kaimyninių šalių, sužinoti daugiau apie kultūrų skirtumus, išmokti bendrauti visomis kalbomis.


Dešimt vaikų iš Alytaus vaikų globos namų išvyko į Oslą garbingai atstovauti Lietuvai tarptautiniame futbolo turnyre „MTG futbolas taikai“. Tai buvo pirmoji vaikų kelionė į užsienį bei pirmasis skrydis lėktuvu.


Lietuvaičiai pateko į stiprią grupę kartu su bugarais bei rusais. Pirmąsias rungtynes mūsiškiai žaidė prieš bulgarus ir, nepaisant senų šioje šalyje futbolo tradicijų, varžovus nugalėjo. Deja, antrose rungtynėse su pajėgiais rusų žaidėjais Alytaus futbolininkams pritrūko sėkmės ir po įtampos kupinos kovos turėjo pripažinti priešininkų pranašumą. Kadangi į pusfinalį patenka tik grupės nugalėtoja, šiemet lietuvaičiams to padaryti nepavyko.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (220)
Arturas