Sveikata > Ligų prevencija > Pradėkime nuo gripo...
 

Pradėkime nuo gripo saugotis jau šiandien


2010 10 06 | Autorius: Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras
 

Pradėkime nuo gripo saugotis jau šiandien

Gripas – tai rimtas kvėpavimo takų susirgimas, kuris gali būti sekinantis ir sukelti komplikacijas, hospitalizaciją ar net mirtį. Globaline našta tapusios gripo epidemijos kiekvienais metais sukelia sunkius susirgimus 3-5 milijonams žmonių ir 300,000-500,000 mirčių.

 

 

Pažink savo priešą

Gripas – tai oro lašelinė infekcija, kuri gali pažeisti kvėpavimo takus, sukelti komplikacijas ar net mirtį. Gripą sukelia virusas (lot. Mixovirus influenzae), kuris gali būti 3 tipų: A, B, C,- šie tipai turi potipius ir jiems pasikeitus (mutavus) gali kilti nauja epidemija, nes žmogaus organizme imunitetas (imuninės ląstelės) susidaro tik tam tikros struktūros virusui, kuriuo buvo užsikėtęs žmogus.

Gripo A virusas yra patogeniškas tiek žmogui, tiek laukiniams ir naminiams gyvūnams bei paukščiams ir žinduoliams.

Gripo B viruso šeimininkas yra žmogus. Gripo B virusas yra atsparus prieš amantadiną ir rimantadiną – gydymo preparatus.

Gripo C virusas sukelia susirgimus žmonėms ir kiaulėms. Pandemijų nesukelia, dažniausiai tik pavienius protrūkius.
Genetinis kintamumas gripo viruso vienas didžiausių. Genų mainai vyksta tik tarp to paties tipo gripo virusų. Du virusai su skirtingais genetinių žymenų rinkiniais gali infekuoti (užkrėsti) vieną ląstelę ir naujai susidarantys virusai turės skirtingas jų kombinacijas. Tokiu principu atsiranda nauji virusai, prieš kuriuos žmogaus organizmas neturi imuniteto, tai ir sukelia įvairias epidemijas ar pandemijas.

Žmonių gripo infekcijos šaltinis yra sergantis žmogus. Epidemijų metu gali būti ir sveikų viruso nešiotojų.

 

Viruso perdavimo būdai

Gripo virusas perduodamas nuo žmogaus kitam žmogui oro lašeliniu būdu, galimas perdavimas ir kontaktiniu būdu. Oro lašeliniu būdu kitas žmogus gali užsikrėsti kai sergančiajam čiaudint, kosėjant, kalbant, lašelių pavidalu išsiskiria burnos gleivinės ir kvėpavimo takų sekretas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3...

Žmonės ilgą laiką stengėsi atrasti būdą, kaip efektyviai, pigiai ir greitai apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo vaikus nuo baisiausių...

Tai patys elementariausi sveikos gyvensenos būdai, kurie saugos jūsų dantukus. Tai leis išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir visą...

Visi žinome, kad šių laikų maisto produktai, perėję apdorojimo, perdirbimo, genetinių mutacijų ir cheminių trąšų atakų...

Rašyti komentarą

 
ddd
2010-10-06 12:55:54
nzn... aš sužinojau nemažai reikiamos informacijos. ar skiepyti, ar neskiepyti - čia jau žmogaus pasirinkimas.
bbb
2010-10-06 11:02:08
nujauciu kad kazkas uzsake si straipsni,nes vel ateina gripo banga su savo genetiskai modifikuotais skiepais,kuriuos reikia platinti..
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Matas