Nėštumas > 9 mėnesiai > Tinkamiausia nėščiosios...
 

Tinkamiausia nėščiosios mityba (III dalis)


2010 10 22 | Autorius: Karolina Gintalienė, flickr.com nuotr.
 

Tinkamiausia nėščiosios mityba (III dalis)

Praeitoje dalyje aptarėme pieno produktus, vitaminus, mineralines medžiagas. Šioje, deja, jau paskutinėje dalyje aptarsime ar verta vartoti vitaminų papildus, kiek ir ko reikėtų gerti bei amžinas klausimas - alkoholis nėštumo metu.

 

Ar vartoti vitaminų papildų?

Vienintelis vitaminas, kurio reikėtų nėštumo laikotarpiu nuolat vartoti, yra folio rūgštis - vienas iš B grupės vitaminų. Ji ypač svarbi per pirmąjį nėštumo trimestrą, nes smarkiai sumažina gemalo stuburo ir nugaros smegenų defektų, pavyzdžiui, stuburo įskilos, riziką.

Vos sužinojusi, kad esate nėščia, pradėkite gerti 400 µg folio rūgšties tabletes (jų nusipirkite vaistinėse). Jeigu nėštumą planuojate, vitaminą galite pradėti gerti prieš tris mėnesius ar net anksčiau. Jeigu sveikai matinatės, su folio rūgšties turinčiu maistu jos gaunate dar maždaug 200 µg per dieną, todėl bendras folio rūgšties kiekis bus apie 600 µg per parą.

Jeigu per ankstesnį jūsų nėštumą buvo nustatyta vaisiaus stuburo defektų ar sergate epilepsija, ruošiantis pastoti ir per pirmąsias 12 nėštumo savaičių jums per parą reikėtų didesnės dozės - apie 5 mg. folio rūgšties. Tokią jos dozę gali skirti tik gydytojas.

Jums gali būti naudinga vartoti dar dviejų rūšių papildų - kalcio ir geležies, tačiau dėl to pasitarkite su gydytoju. Jokiu būdu sužinojusi apie nėštumą neturėtumėte bėgti į vaistinę, pirkti ir "dėl šventos ramybės" vartoti kitokių vitaminų ir mineralinių medžiagų papildų.

Jeigu sveikai maitinatės, su maistu gaunate visko, ko reikia jums ir būsimam kūdikiui. Noriu priminti, kad nėščiosios organizmas daug geriau pasisavina vitaminus ir mineralines medžiagas nei įprastai, vienintelė išimtis yra folio rūgštis. Be to, gerdama vitaminų papildų galite gauti per daug vitaminų, pavyzdžiui, vitamino A, o jo per didelis kiekis gali pakenkti vaisiui.

 

Ką reikėtų gerti?

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
 Ankstyvą persileidimą patiria apie 15 % vaisingo amžiaus moterų. Paprastai tai būna 5–8 savaitę nutrūkęs natūralus...

Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Rašyti komentarą

 
UWendi
2010-11-28 15:39:25
Sakykite prasom, kokius produktus naturalius vartoti, kuriose butu gausu vitamino- B, kadangi nenoreciau vartoti papildu ar vitaminu, bei maitintis kuo naturaliau. Zinau kad net daktarei pasiulius- atsisakysiu tableciu ... Tad jai kas zinote kokios naudingos informacijos, prasyciau pasidalinti ;) aciu
VYtelis
2010-10-22 13:52:42
Vyteli, pasakyk,kad Jolanta gali paskaityti...www.mama.lt
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Rokas