Nėštumas > 9 mėnesiai > Tinkamiausia nėščiosios...
 

Tinkamiausia nėščiosios mityba (II dalis)


2010 10 21 | Autorius: Karolina Gintalienė, flickr.com nuotr.
 

Tinkamiausia nėščiosios mityba (II dalis)

Praeitoje dalyje aptarėme tinkamos nėščiosios mitybos pagrindus. Apžvelgėme baltymų, angliavandenių ir riebalų įtaką nėščiosios mitybai. Šioje dalyje aptarsime pieno produktus, vitaminus, mineralines medžiagas.

 

Pieno produktai

Iš pieno produktų gausite subalansuotą baltymų, riebalų, kalcio, A, B, ir D vitaminų derinį. Pienas nėštumo laikotarpiu yra puikus produktas ir, jeigu mėgstate, galite mėgautis jo gėrimais arba pusiau nugriebtu pienu, kuriame kalcio ir vitaminų yra tiek pat kiek nugriebtame piene.

Geriausia valgyti neriebius pieno produktus, tačiau kai kuriuose neriebiuose jogurtuose ir varškės produktuose yra neįtikėtinai daug cukraus, todėl jie labai kaloringi.

Kasdien suvalgykite 2-4 porcijas pieno produktų. Paprastai 1 porciją sudaro 30-60 g. kietojo sūrio arba 200 ml. pusiau nugriebto pieno.

 

Vitaminai

Vitaminai yra būtini tiek jūsų, tiek būsimo kūdikio sveikatai. Iš viso yra penkios vitaminų grupės - A, B, C, D ir E. Visų jų, išskyrus D vitaminą, privalome gauti su maistu. Kad užtektinai pasigamintų vitamino D, per dieną maždaug 40 minučių turėtume išbūti šviesoje (tiesioginis saulės spindulių poveikis nebūtinas).

Vitaminai A, C, ir E yra antioksidantai, todėl jie organizmą saugo nuo kenksmingų laisvųjų radikalų, cheminių junginių, susidarančių iš deguonies, kuriuo mes kvėpuojame, ir medžiagų apykaitos produktų poveikio. Antioksidantai padeda surišti laisvuosius radikalus ir neleidžia jiems kenkti ląstelėms.

Kai kurie vitaminai, tokie kaip B ir C, organizme nesikaupia, todėl, ypač nėštumo laikotarpiu, reikia stengtis, kad kasdien su maistu jų gautumėte užtektinai.

Be to, kai kurie vitaminai, pavyzdžiui, vitaminas C, susilietęs su oru ar dėl karščio greitai suskyla. Dėl to vaisius ir daržoves geriau valgyti žalius nei virtus ar troškintus. Šaldytuose vaisiuose ir daržovėse daugiau vitaminų negu konservuotuose, nes dauguma vitaminų suskyla produktą kaitinant.

 

Mineralinės medžiagos

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Edvinas