Nėštumas > 9 mėnesiai > Tinkamiausia nėščiosios...
 

Tinkamiausia nėščiosios mityba (I dalis)


2010 10 20 | Autorius: Karolina Gintalienė, flickr.com nuotr.
 

Tinkamiausia nėščiosios mityba (I dalis)

Pirmiausia noriu paaiškinti, kad nėščiosioms siūloma dviejų tipų mityba. Vieno tipo mityba yra vadovėlinė, kito - tikroviška ir gyvenimiška. Šiame straipsnyje aptarsiu antrojo tipo mitybą.

 

Tinkama mityba

Sveika nėščiosios mitybą galima laikyti tokią, kurią sudaro tinkamas angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralinių medžiagų santykis. Šiame straipsnyje išvardysiu tuos maisto produktus, kuriuose yra daugiausia būtinų medžiagų, ir paaiškinsiu jų įtaką būsimo kūdikio organizmui ir jūsų pačios sveikatai.

Labiausiai mityba skiriasi pirmaisiais nėštumo mėnesiais, kai kamuoja silpnumas, dažnai pykina. Tuo laikotarpiu tiesiog neįmanoma maitintis taip, kaip derėtų. Kartais aplinkiniai nėščiąsias verčia jaustis kaltas dėl mitybos ir jos pradeda liguistai galvoti apie maistą.

Visai neketinu dar labiau kurstyti aistrų. Moterims peršama mintis, kad jos pakenks būsimo kūdikio sveikatai ir protiniam vystymuisi, jeigu valgys per daug šokolado. Tačiau bus dienų, kai galėsite suvalgyti tik blyną, sumuštinį su krevetėmis ir kelis troškintus svogūnus. Noriu dar kartą pabrėžti, kad viso labo tereikia valgyti įvairų maistą.

 

Baltymai

Nuo pirmųjų nėštumo dienų organizmui reikės maždaug 15-20 proc. daugiau baltymų. Baltymai yra pagrindinė medžiaga, iš kurios susidaro jūsų ir jūsų kūdikio raumenys, kaulai, jungiamieji audiniai, vidaus organai.

Baltymai sudaryti iš maždaug 20 aminorūgščių. 12 rūšių aminorūgščių pasigamina organizmas ir jos vadinamos pakeičiamosiomis aminorūgštimis. Kitos 8 aminorūgštys vadinamos nepakeičiamosiomis, nes jų organizmui būtina gauti su maistu.

Tinkamas aminorūgščių santykis yra pirmos grupės baltyminiuose maisto produktuose: mėsoje, paukštienoje, žuvyse, kiaušiniuose ir pieno produktuose. Aminorūgščių taip pat yra riešutuose, grūduose, ankštinių augalų sėklose, gaminiuose iš sojų.

Tai antros grupės baltyminiai maisto produktai, vien jų nepakanka, kad organizmas gautų visų reikiamų aminorūgščių. Jeigu esate veganė, jums reikėtų vartoti papildų su aminorūgštimis.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
uwendi
2010-11-28 16:13:31
dekui uz gera straipsni
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Simonas