Nėštumas > Gimdymas > Priešlaikinis gimdymas (II...
 

Priešlaikinis gimdymas (II dalis)


2010 10 16 | Autorius: Karolina Gintalienė, flickr.com nuotr.
 

Priešlaikinis gimdymas (II dalis)

Praeitoje dalyje aptarėme priešlaikinio gimdymo sąvoką, išsiaiškinome jos priežastis bei požymius. Šioje dalyje panagrinėsime patį neišnešioto kūdikio gimdymą ir tai, kas laukia po gimdymo.

 

Neišnešioto kūdikio gimdymas

 

Jeigu gydytojai negali sustabdyti gimdymo, jums iš tikrųjų teks normaliai gimdyti, nebent kils kokių nors kūdikio distreso požymių, tada iš karto bus atlikta Cezario pjūvio operacija.

Gerai tai, kad gimdymas tikriausiai užtruks kiek trumpiau, negu gimdant rubuilį išnešiotą kūdikį. Galvutė bus truputį mažesnė, ir čia bus svarbiausias skirtumas - jums prireiks epiziotomijos, pasibaigs nedideliais plyšimais ar jų visai nebus.

Tačiau gydytojai gali nutarti naudotis replėmis (vadinasi, atlikti ir epiziotomiją), kad apsaugotų gimdymo takais besispraudžiančią kūdikio galvutę, nes neišnešioto kūdikio kaukolė minkštesnė už išnešioto.

Jums tikriausiai patars vengti petidino skausmui malšinti, nes jis gali sulėtinti gležno kūdikio judėjimą gimdymo takais ir sukelti problemų jam gimus, nes nuslopina kvėpavimo sistemą.

Vargu ar jums bus leista pamėginti gimdyti natūraliai, jeigu kūdikio pirmaeiga yra sėdmeninė, net jeigu jūs jau gimdote, nes manoma, kad tai pernelyg grėsminga, todėl bus atliekama cezario pjūvio operacija.

Ir dar, jeigu jums pasireiškė tokios būklės, kaip placentos plyšimas, kraujavimas iš placentos arba preeklampsija, natūralus gimdymas bus laikomas pernelyg grėsmingu jūsų neišnešiotam kūdikiui ir bus patarta atlikti cezario pjūvio operaciją.

Jeigu neišnešiotas kūdikis bus gimdomas natūraliai, jumis rūpinsis pediatras, akušerė ir ginekologė. Kai tik kūdikis gims, jį apžiūrės ir, jeigu prireiks, suteiks pagalbą kvėpuoti. Atsižvelgus į neišnešiojimo laipsnį, jūs galbūt turėsite galimybę trumpai palaikyti kūdikį, o paskui jis bus nugabentas į specializuotą naujagimių intensyvios terapijos skyrių.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (187)
Benediktas