Nėštumas > Gimdymas > Priešlaikinis gimdymas (I...
 

Priešlaikinis gimdymas (I dalis)


2010 10 15 | Autorius: Karolina Gintalienė, flickr.com nuotr.
 

Priešlaikinis gimdymas (I dalis)

Apie 10 nuošimčių gimdymų laikomi priešlaikiniais, nes įvyksta iki 37 savaitės. Tačiau dėl didžiulės pažangos, kuri per pastarąjį dešimtmetį įvyko naujagimių priežiūros srityje, kūdikiams, gimusiems po 30 savaitės, jei nebuvo rimtų komplikacijų, vargu ar pasireikš ilgalaikių vystymosi sutrikimų.

 

Priešlaikinis gimdymas išsamiau

Svarbiausias dalykas, kurį čia reikėtų paminėti, tas, kad kuo ilgiau sveikas kūdikis išbūna gimdoje ir kuo didesnis jo gimimo svoris, tuo mažiau tikėtina, kad gimęs jis patirs rimtų problemų ir tuo mažiau laiko jam ar jai teks praleisti specializuotame naujagimių priežiūros skyriuje.

Galimybė, kad 23 savaitę gimęs kūdikis išgyvens be kliūčių, tėra vienas nuošimtis, bet sulig kiekviena savaite galimybė išgyventi smarkiai padidėja, tad po 26 savaitės be žalos išgyvena kone ketvirtis, o po 30 savaitės tokia tikimybė labai nedidelė.

Štai kodėl bus dedamos visos pastangos išlaikyti jūsų kūdikį įsčiose kuo ilgiau, jeigu tik nekyla jokių problemų, rodančių, kad išoriniame pasaulyje juo bus geriau pasirūpinta. Dar svarbu suprasti, kad tik 1,5 nuošimčio priešlaikinių gimdymų vyksta prieš 32 savaitę, o jeigu iki 28 savaitės, skaičius dar mažesnis - 0,5-1 nuošimtis.

Daug laiko priešgimdyminėse klinikose praleidžiama stengiantis atpažinti nėščiąsias, kurioms gresia didesnė priešlaikinio gimdymo grėsmė.

 

Priešlaikinio gimdymo priežastys

Esama daug priežasčių, kodėl kūdikiai gimsta neišnešioti, tačiau nepaisant visų tyrimų stengiantis numatyti, kodėl nėščiajai gali prasidėti priešlaikinis gimdymas arba kodėl vaisiaus dangalai plyšta kelias savaites prieš terminą, vis dar negalime išvengti didelės priešlaikinių gimdymų dalies.

Iš tikrųjų mes net tiksliai nežinome, kas sužadina gimdymą, ką jau kalbėti apie tikslų mechanizmą, nulemiantį tą sužadinimą per anksti. Viena teorija pabrėžia hormonų, kuriuos gamina kūdikis, motina ar placenta, vaidmenį, o kitos nurodo, kad prieš pradedant moteriai gimdyti smarkiai padidėja makštyje ir gimdos kaklelyje esančių specifinių baltymų koncentracija.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
Keilan