Vaikai > Vaiko priežiūra > Pirkiniai būsimam...
 

Pirkiniai būsimam kūdikiui (I dalis)


2010 10 10 | Autorius: Karolina Gintalienė, flickr.com nuotr.
 

Pirkiniai būsimam kūdikiui (I dalis)

Nėra apibrėžta, ką reikėtų įsigyti būsimam kūdikiui, bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad nemažai nėščiųjų, su kuriomis per daugelį metų teko bendrauti, žino būtinų daiktų sąrašą. Yra dvi pirkinių, kuriais reikia pasirūpinti iš anksto, grupės: drabužėliai ir priežiūros reikmenys.

Drabužėliai kūdikiams

Naujagimiai ir kūdikiai negali deramai reguliuoti kūno temperatūros, todėl pirmosiomis gyvenimo savaitėmis juos reikia tinkamai aprengti, bet ne tiek, kas perkaistų. Patarčiau vadovautis paprasta taisykle: per pirmuosius du mėnesius kūdikis visą laiką turėtų būti aprengtas vienu drabužių sluoksniu daugiau, negu pati vilkite (žinoma, gali būti šiokių tokių skirtumų atsižvelgiant į metų laiką ir kūdikio savybes, nes vieni jautresni šalčiui negu kiti).

Nepamirškite, kad kūdikis turi mažai plaukų arba jų visai neturi, todėl einant į lauką jam būtina po kaklu užrišama kepuraitė (kambaryje kepuraitės nereikia), o jeigu diena saulėta, reikėtų skrybėlaitės, kuri apsaugotų nuo saulės spindulių veidą ir kaklą.

Patogumas, praktiškumas ir priežiūros paprastumas yra svarbiausi kriterijai, kuriais patariu vadovautis pasirenkant draubužėlius kūdikiui. Pirkite tokius, kurie nevaržo kūdikio judesių, kuriuos aprengti ir nuvilkti galima labai paprastai, nevarginant vaiko. Drabužėliai turėtų būti be smulkių kaspinėlių, kilpų ir raištelių, į kuriuos galėtų įsipainioti kūdikio pirštai.

Svarbu, kad jie leistų odai kvėpuoti. Naujagimiai auga taip sparčiai, kad jiems skirti drabužėliai tinka tik maždaug porą savaičių, o jeigu jūs ar jūsų partneris yra aukštesni negu vidutinio ūgio, vos gimusiam kūdikiui jau gali nebetikti naujagimiams skirta apranga. Jam prireiks vyresniems kūdikiams pritaikytų drabužėlių.

Taigi kartu su dviem ar trimis naugimiams skirtais šliaužtinukais siūlyčiau iš karto pirkti vienu dydžiu didesnių drabužėlių. Nesigėdykite skolintis naujagimiams skirtos aprangos, jeigu tik yra galimybė. Ji visada būna mažai dėvėta, o praėjus maždaug mėnesiui nuo kūdikio gimimo viską galėsite grąžinti.

Drabužėlis ir medžiaga

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (188)
Adas