Nėštumas > 9 mėnesiai > Aplinkos keliami pavojai...
 

Aplinkos keliami pavojai nėščiai moteriai


2010 10 07 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Aplinkos keliami pavojai nėščiai moteriai

Daugiausia rūpesčių pirmaisiais nėštumo mėnesiais, kai sparčiai vystosi svarbiausi būsimo kūdikio organai ir jų sistemos, kelia aplinkoje tykantys pavojai. Daugelis pasakojimų apie aplinkos keliamą pavojų panašesni į juokus.


Neretai dėl apsigimimų ar persileidimų kaltė verčiama įvairiems aplinkos veiksniams, tačiau tuos teiginius patvirtinančių įrodymų nėra. Šiame straipsnyje aprašomi dažniausiai nėščiosioms nerimą keliantys aplinkos veiksniai.

 

Cheminės medžiagos

Visiškai išvengti kontakto su cheminėmis medžiagomis beveik neįmanoma, tačiau reikėtų pasistengti kuo labiau sumažinti jų poveikį savo organizmui.

 

Namie

Venkite įkvėpti benzino, klijų, valiklių ir ploviklių garų, buityje naudojamų aerozolių. Atidžiai perskaitykite buityje naudojamų cheminių priemonių etiketes, o jeigu vis tiek abejojate, ar jas saugu naudoti, geriau nenaudokite.

Jeigu namie grandote senus dažus ir naujai dažote, vėdinkite kambarius. Jeigu įtariate, kad senuose dažuose, kuriuos grandote, gali būti švino, šį darbą paveskite atlikti kitiems. Atsargumas gėdos nedaro.

 

Darbe

Daugybė pramonėje naudojamų tirpiklių ir cheminių medžiagų gali pakenkt nėščiosioms, ypač jeigu tos medžiagos darbe moteris veikia kasdien. Riebalus tirpdantys organiniai tirpikliai, kurių esama dažuose, pesticidai, rišikliai, lakai ir valikliai, jeigu jų įkvepiama gali sukelti komplikacijų.

Tam tikras, nors ir nedidelis pavojus kyla moterims, dirbančioms gamyklose, drabužių valyklose, vaistinėse, laboratorijose, stalių ir dailininkų dirbtuvėse, laidojimo paslaugas teikiančiose bendrovėse.

Neseniai atliktais tyrimais nustatyta, kad žalos sveikatai galima išvengti, jeigu sudaromos tinkamos darbo sąlygos: patalpos gerai vėdinamos, nėščiosios nuolat dėvi apsauginius drabužius, respiratorius ir nebūna dūmų pripildytose patalpose.

Dar vienas svarbus patarimas. Jeigu jūsų partneris darbe naudoja ką tik išvardytas medžiagas ir (arba) vinilo chloridą (jo gali būti gipse), visą nėštumą nelieskite jo darbinių drabužių. Nelieskite ir pesticidais užterštų drabužių.

 

Rentgeno spinduliai

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Adriana