Sveikata > Moters sveikata > Tepimas ciklo viduryje
 

Tepimas ciklo viduryje


 

Tepimas ciklo viduryje

Ciklo viduryje, kai menstruacijos jau pasibaigę arba dar kurį laiką neturėtų ateiti, pastebėjote kraujingų išskyrų. Daugumai moterų tai – priežastis sunerimti. Kas atsitiko?

 

Visų pirma – panikuoti dar ankstoka. Pasak medikų, net ir tikslus kaip laikrodis mėnesinių ciklas bent keletą kartų gyvenime išsiderina ir iškrečia pokštų. Tai visiškai normalu. Taigi jei tepimas peraugo į normalias mėnesines – kol kas stebėkite savo ciklą ir skaičiuokite dienas, ar jis susinormalizuos. Jei ne – metas pas gydytoją.

 

O dabar – apie tuos atvejus, kai tepimas taip ir liko tik tepimu. Ką jis galėtų reikšti?

 

1. Ovuliacija. Ovuliacijos metu subrendęs kiaušinėlis iš kiaušidžių atkeliauja į gimdą. Kartais ovuliacijos metu gali atsirasti negausių kraujingų išskyrų. Ovuliacijos kraujavimą gali lydėti nestiprus, mėnesinių maudesį primenantis skausmas vienoje pilvo pusėje arba pilvo apačioje. Nors tokie pojūčiai nėra malonūs, jie laikomi įprasta natūralaus mėnesinių ciklo dalimi.

 

2. Implantacija. Jei visai nedidelis kraujingo tepimo epizodas pasirodė ciklo pabaigoje, likus maždaug savaitei iki mėnesinių – tai gali būti implantacijos kraujavimas. Taigi jei planuojate kūdikį – galbūt tai ženklas, kad visai netrukus nėštumo testas parodys dvi išsvajotąsias juosteles!

 

3. Kontraceptikai. Kai kurios kontraceptinės priemonės taip pat gali sukelti kraujavimą tarp mėnesinių. Visų pirma tai – hormoninės gimdos spiralės, tabletės. Pastarąsias vartojančios moterys dažniausiai patiria tepimą jei užmiršta išgerti eilinę tabletę arba jei jų vartojamose tabletėse hormonų koncentracija yra nepakankama jų organizmui. Kraujavimą ciklo viduryje gali sukelti ir vadinamieji kito ryto kontraceptikai, tokie kaip „Postinor“.


4. Atlikti tyrimai. Nestiprų kraujavimą ne mėnesinių metu gali sukelti ir kai kurie ginekologiniai tyrimai – pavyzdžiui, gimdos kaklelio kolposkopija. Tokiu atveju nerimauti tikrai nereikia.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sakoma, kad rankos apie žmogų gali pasakyti kur kas daugiau, nei mums atrodo. Manikiūras šiuo metu yra tokia pat svarbi moters...

Kas gali būti geriau nei valandėlė praleista karštoje vonioje, vartinėjant žurnalą, klausantis ramios muzikos ir mėgaujantis...

Kiekviena moteris nori puikuotis dailia figūra, tačiau reta turi pankankamai laiko bei finansinių galimybių mankštintis sporto klube,...

Moterys žino, kad Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę, tačiau tik retai kuri yra girdėjusi, kad kiti virusai gali sukelti dar rimtesnes...

Rašyti komentarą

 
giedre
2018-09-11 12:31:08
ir kaip zinoti kas vyksta jai nebuvo nkiekadt to
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Domantas