Namai > Santykiai > Išgyventi skyrybas
 

Išgyventi skyrybas


2010 09 10 | Autorius: Aldona Steponavičiūtė, "Aš ir psichologija"
 

Išgyventi skyrybas

Skyrybos – vienas labiausiai traumuojančių gyvenimo įvykių. Gyvenimą jis pakeičia visiškai ir negrįžtamai. Tačiau, kad ir kaip šventvagiškai tai skambėtų, viskas praeina.


Psichologo Gary Lewandowskio atlikti tyrimai rodo, kad išsiskyrę žmonės į klausimą, kaip juos paveikė skyrybos, atsako nevienodai. 33 proc. apklaustųjų tvirtino, kad skyrybos juos paveikė neigiamai, tačiau 41 proc. pripažino, jog skyrybos turėjo teigiamą poveikį. Apibendrinęs tyrimo rezultatus mokslininkas teigia, kad net 71 proc. respondentų po skyrybų tobulėjo, sutvirtėjo emociškai ir dvasiškai, geriau pažino save. Žinoma, kaina, kurią reikėjo už tai sumokėti, milžiniška.

 

SLAPTI PRANEŠIMAI

• Nutrūkus santykiams prarandamas ne tik ryšys su kitu žmogumi, bet ir savęs, palaikančio santykius, vaizdas. Kiekvienas, gyvendamas poroje, ateitį planuoja turėdamas omenyje „mes“ kaip tos ateities pagrindą. Šiam pagrindui išslydus iš po kojų, sudreba visas esamo ir būsimo gyvenimo vaizdas.


• Tai, kad paliktasis siekia bet kokia kaina susigrąžinti partnerį, jį idealizuoja ir ieško progų susitikti, yra normalu. Tokia yra meilės santykių dinamika – kai mus palieka (net ir trumpam, pavyzdžiui, partneris išvyksta į kelionę), mes siekiame kontakto. Tačiau kuo ilgiau gyvenama iliuzija, kad tas, kuris paliko, vis dar yra kartu, tuo lėčiau sveikstama.


• Nors paliekantysis tam, kad santykiai nutrūks, ruošėsi ilgiau, jis taip pat išgyvena netektį. Gali būti, kad jis irgi jaučia poreikį gedėti dėl nutrūkusių santykių kartu su paliktuoju. Tačiau tai pavojinga, nes klaidingai suteikiama vilties.


• Sveikam išsiskyrimui pyktis yra būtinas. Mylimasis turi būti nukeltas nuo pjedestalo, pamatytas kaip paprastas žmogus. Tada bus galima žengti toliau.


• Nutrūkę santykiai suteikia galimybę pamatyti, kas esi iš tikrųjų. Galite pastebėti ir pasidžiaugti net tokiomis smulkmenomis, kaip daugiau mėgstamo maisto šaldytuve, galimybe dažniau matytis su jaunystės draugais. Dažniausiai, yrant santykiams partneriai jaučia, kad nustojo kartu augti. Todėl svarbu atrasti, kurios savybės buvo užgniaužtos, ir pradėti jas ugdyti.

 

KAIP IŠEITI

• Jūsų partneris gali nesuprasti, kad jį paliekate, todėl turite tai pasakyti aiškiai ir galutinai. Pasišnekėkite vieną kartą, viską išsamiai paaiškinkite ir tada išeikite. Bent keletą mėnesių stenkitės bendrauti kuo mažiau.


• Nenuostabu, kad branginate žmogų, su kuriuo kūrėte ilgalaikius santykius. Tačiau nepasiduokite pagundai gedėti kartu. Be to, nesitikėkit, kad iš karto pavyks palaikyti „tik draugų“ santykius. Turės praeiti laiko, kol vienas kitam tapsite niekuo neypatingi.


• Leiskite savo partneriui aptarti sąlygas, kuriomis bendrausite ateityje. Jūs išeinate, o jis lieka sužeista širdimi, todėl suteikite nors šiek tiek galimybių valdyti situaciją.

 

KAI VISKAS BAIGTA...

• Žinokite, kad pradžioje gedėsite ir būsite nepaguodžiami. Jums reikės tiek pagalbos, kiek tik galite gauti. Skambinkite draugams, tėvams, artimiesiems, guoskitės, rašykite dienoraštį. Padėkit sau tai ištverti.


• Pasistenkite kiek tik įmanoma slopinti savo norą matyti buvusį mylimą žmogų. Ieškokite pagalbos, prašykite, kad draugai jus prablaškytų, užsiimkite veikla.


• Jei net praėjus keletui mėnesių jaučiatės taip pat blogai, kreipkitės pagalbos į specialistą – psichologą ar psichoterapeutą.

 

PRADĖTI IŠ NAUJO

• Po skyrybų nereikėtų iš karto užmegzti kitų santykių. Vertėtų pagyventi vienam ir suprasti, ko iš tikrųjų norite ir tikitės. Šis laikas yra būtinas, kad vėl pasijustumėte saugus, susikurtumėte naujus tai įtvirtinančius ritualus, kad suvoktumėte save kaip žmogų, kuris nebeturi artimų santykių.


• Svarbu suprasti, jog už santykių iširimą atsakingi abu žmonės, o ne vienas iš jų. Priešingu atveju, galvojant, kad pakeitus „brokuotą detalę“ viskas eisis kaip iš pypkės, gresia dar vienos skyrybos. Jei nekeisite savo reakcijų konfliktinėse situacijose, katastrofos išvengti bus sunku. Beje, tyrimai negailestingi – antrosios santuokos yra tokios pat nepatvarios kaip ir pirmosios.


• Specialistai sutaria, kad nors vienos formulės, kaip išsaugoti darnius santykius nėra, svarbiausias faktorius čia – prasmė, kurią panašiai mato abu partneriai. Tai – orientyras, link kurio turi judėti abu.


 

 

 

 


Gairės:  kaip išsiskirti,  skyrybos
 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
andrejus
2011-02-13 00:31:59
LENGVI,GREITI,GERI,PINIGEI !!, Jeigu ieskai gerai ir tikrai apmokamo darbo namuose, butinai tai perskaityk, nes naudinga. Skaitant si straipsni jus galite pakeisti savo gyvenima! Tai pakeite mano gyvenima... As aptikau tai viename is skelbimu ir nusprendziau pabandyti. Dalyvaujant ivairiuose forumose, as randu sita straipsni, kuriame sakoma, kad galima padaryti tukstancius litu per keleta savaiciu idedant tik 12litu. Nesamone, pagalvojau, tai turetu buti eilinis budas apmauti „lochus", bet nusprendziau perskaityti ir suzinoti ka man kisa... Toliau ten sakoma, kad reikia persiusti po 2lt i banko saskaita , kiekvienam is saraso apacioje. Paskui isbraukti pirma saskaitos numeri ir irasyti savo saskaitos numeri i paskutine sesta eilute, ir talpinate sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir skelbimuose. Jokiu apgauliu... As pamasciau, kad nieko neprarandu isskyrus savo 12lt ir nusprendziau pabandyti. Ir atspekit kas??? Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis pinigai... As negalejau patiketi savo akimis, jog tai veikia. Per pora savaiciu susikaupe apie 2000lt , po triju savaiciu prisidejo dar apie 2000lt. dbr turiu uzdirbes 4000lt ir neskaitant smulkiu islaidu. Po pusantro men turetu buti apie 16000lt . Ir sita suma po truputi toliau dides. O prasidejo tik nuo 12lt... Noriu su jumis pasidalinti kaip tai dirba, nes tai naudinga ir jums, ir man. As jums pazadu, jeigu jus tiksliai seksite instrukcija ir neturesite vilciu gudrauti, jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites, per daug nesistengdami. Pasiulymas: Perskaitykite tai pora kartu!!! Issaugokite savo kompe, sekite instrukcija ir pinigai neprivers jusu laukti. Sutikite - tai paprasta!!! Tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir jusu indelis yra tik 12lt ir pora valandu internete... Svarbu: Tai ne apgavyste ir visiskai legalu ir jus niekuo nerizikuojate ir neprarandate, bet tai tikrai dirba!!! Atkreipkit demesi: Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus jusu nuo 40 iki 80 dienu laikotarpije. Visa tai sekmingai veikia del dalyviu saziningumo. Yra trys paprasti ZINGSNIAI: (1). Jei dar neturite, jums reikia atsidaryti saskaita betkuriame lietuvos banke. (2). Pirmiausia I zemiau esancia 6 banko saskaita perveskite 2lt. Po to perveskite po 2lt ir i sekancias banko saskaitas. Visa tai ivykdzius, jus padarete paslauga, ir svarbiausia - tai visiskai legalu. Jus taip pat prasote teisetos paslaugos, uz kuria mokate. VISEM PERVESK PERVESK PO 2. LT. (1).LT477300010124939575 (2).LT817300010103291085 (3).LT377044000134646881 (4).LT257300010125170443 (5).LT317290000018710862 (6).LT217044000256648822 Dabar isbraukite is
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (174)