Sveikata > Ligų prevencija > Žuvų taukai – sveikata...
 

Žuvų taukai – sveikata iš jūros gelmių


2010 08 27 | Autorius: Gyd. Birutė Almonaitytė
 

Palmiros Kelertienės komentaras apie žuvų taukus:

Viena reikšmingiausių, stipriausių bei įtakingiausių planetų astrologijoje Jupiteris, senovės astrologų pramintas Karalių Žvaigžde, Didžiąja Laime. Jupiteris lemia metų charakteristikas, mat jis vienus metus juda vienu Zodiako ženklu. Į tai esminį dėmesį atkreipė kinai ir sukūrė 12 metų kalendorinį ciklą – per tiek laiko Jupiteris apeina pilną Zodiako ratą.

2010-ieji – Tigro metai. Tai laikas, kai Jupiteris juda Žuvų ženklu. Ir tai reikštų, kad jei norime labiau susilieti su kosminiais ritmais, t. y. būti harmoningesniais, išmintingesniais, jei norime tapti laimingi, remkimės Žuvų ženklo principais. Ir tai ne tik meilės okeanas bei meditacija. Tai ir viskas, kas gyvena jūrose, vandenynuose.

Tigro metais itin būtų naudinga atkreipti dėmesį į vandens augmeniją bei gyvūniją. Žuvų taukus galime vertinti ne tik kaip šimtmečiais laikomus vienus reikalingiausių papildų mūsų organizmui, bet ir savotišką sėkmės amuletą Tigro metais!

 

 

 

Žuvų taukai – tai natūralus gamtinis produktas, gaunamas iš įvairių vandenyno žuvų, tokių kaip menkės, tunai, ančiuviai, sardinės ir kt. Natūraliai žuvų taukų sudėtyje yra pačios žuvies pagamintų vitaminų A ir D bei nepakeičiamųjų riebalų rūgščių omega-3.

Tradiciškai Norvegijoje žuvų taukų pradeda gerti jau vieno mėnesio amžiuje ir geria juos visą gyvenimą. Riebalų rūgštis omega-3 įeina į visų mūsų organizmo ląstelių sudėtį, todėl yra ypatingai svarbios mūsų organizmui. Jų pats mūsų organizmas nepasigamina, tik pasisavina iš žuvų ar žuvų taukų produktų.

 

 

Kam mums reikalingi žuvų taukai?


Širdies ligų profilaktikai

Dažnai valgantys žuvies produktų rečiau serga įvairiomis širdies-kraujagyslių sistemos ligomis. Sergantiesiems ateroskleroze labai naudinga vartoti žuvų taukų, nes juose esančios omega-3 rūgštys mažina blogojo cholesterolio kiekį, gerina kraujotaką, mažina trombų susidarymo galimybę,stabdo aterosklerozės vystymąsi.


Naudinga moterims, ypač nėščiosioms

Žuvų taukai nėštumo ir žindymo metu stiprina moters imuninę sistemą, apsaugo kūdikį nuo rachito. Yra pastebėta, kad mamų, kurios nėštumo metu vartojo žuvų taukų, vaikai geriau vystosi protiškai, geresnė ir jų fizinė branda. Jaunos mamos turėtų žinoti, kad jau nuo 4 savaičių kūdikiui reikėtų duoti žuvų taukų rachito profilaktikai .

Žuvų taukai taip pat teigiamai veikia kraujotaką, apsaugo nuo krūties vėžio, lengvina priešmenstruacinio sindromo simptomus, lėtina ląstelių senėjimo procesą, malšina stresą dirbančioms įtemptą darbą.


Duokite hiperaktyviems vaikams

Riebalų rūgštys omega-3 labai svarbios ir mokymosi bei pažinimo procesui. Dažnai vaikai, nesugebantys susikaupti, labai judrūs turi omega-3 trūkumą organizme. Jiems gali padėti žuvų taukai.
Žuvų taukai reikalingi augančiam organizmui, nes stiprina dantis, saugo juos nuo ėduonies, gerina apetitą, skatina augimą.


Naudingi odai

Žuvų taukuose esantis vitaminas A skatina odos atsinaujinimą, lėtina senėjimo procesus, mažina tikimybę susirgti infekcinėmis ligomis. Riebalų rūgštis omega-3 gerina ląstelių membranų elastingumą, tad stabdo odos senėjimą, saugo nuo žalingo saulės poveikio.


Prieš reumatoidinį artritą

Nepaisant atšiaurių gyvenimo sąlygų ir drėgno klimato, daug žuvies valgantys vandenynų pakrančių, šiaurės kraštų gyventojai beveik neserga reumatoidiniu artritu. Kodėl? Pasirodo, kad žuvų taukai labai efektyviai ir be nepageidaujamo poveikio mažina reumatoidinio artrito simptomus: rytinį sąnarių sąstingį, kai sunku be skausmo išlipti iš lovos, sąnarių patinimą ir kt.


Reikalingi kaulų retėjimo profilaktikai bei gydymui

Žuvų taukai ypač reikalingi pagyvenusiems žmonėms, nes juose esantis vitaminas D stabdo kaulų retėjimą bei gerina kalcio pasisavinimą. Be to, reikia nepamiršti, kad jie taip pat gerina atmintį, skatina žarnyno veiklą, atitolina senatvinę sklerozę.

Ar saugu kasdien gerti žuvų taukų? Saugu gerti kokybiškų gerai išvalytų žuvų taukų, tokių kaip MÖLLER‘S žuvų taukai. Jie gaminami tik iš šviežių menkių kepenų, kruopščiai išgryninami, naudojamos pažangiausios technologijos, atitinkančią taip vadinamus GGP (geros gamybos praktikos) standartus. Tai lemia žuvų taukų kokybę bei malonų skonį. 2010 metais Tarptautinis skonio ir kokybės institutas Briuselyje MÖLLER‘S žuvų taukams suteikė naujus aukštus įvertinimus.

Visada prieš perkant žuvų taukų reikia paskaityti etiketėje, kokia jų sudėtis, kiek nurodoma riebalų rūgščių omega-3. Dažnai vartotojai apsirinka galvodami, jog 1 gramas žuvų taukų yra tas pats, kas 1 gramas riebalų rūgščių omega-3. Tai labai sarbu suprasti. Kuo daugiau riebalų rūgščių omega-3 yra žuvų taukuose, tuo jų maistinė ir funkcinė vertė yra didesnė. Patartina nesusivilioti žema kaina ir neįsigyti žuvų taukų, kuriuose nenurodoma riebalų rūgščių omega-3 kiekis. Rūpinantis sveikata reikia rinktis tik kokybiškus maisto papildus.

 


Portale Horo.lt vyksta konkursas, kurio metu nugalėtojams atiteks MÖLLER‘S žuvų taukų rinkiniai: MÖLLER‘S žuvų taukai citrinų skonio 250 ml, MÖLLER‘S žuvų taukai kapsulėse N80. Konkurso sąlygas rasite čia.


 
Taip pat skaitykite
Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3...

Žmonės ilgą laiką stengėsi atrasti būdą, kaip efektyviai, pigiai ir greitai apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo vaikus nuo baisiausių...

Tai patys elementariausi sveikos gyvensenos būdai, kurie saugos jūsų dantukus. Tai leis išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir visą...

Visi žinome, kad šių laikų maisto produktai, perėję apdorojimo, perdirbimo, genetinių mutacijų ir cheminių trąšų atakų...

 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (193)
Kamilyte