Nėštumas > 9 mėnesiai > Ką veikti nėštumo...
 

Ką veikti nėštumo laikotarpiu?


2010 08 11 | Autorius: Gerda Zemenskaitė
 

Ką veikti nėštumo laikotarpiu?

Dažniausiai besilaukiančios mamytės į motinystės atostogas išeina 30 savaičių nėštumo metu. Iki gimdymo lieka 10 savaičių. Ir tas laikas trunka taip ilgai... Ką gi sugalvoti veikti, kad laikas bent kiek sutrumpėtų?

 

Mėgstami filmai

Paprasčiausias patarimas, kuris ateina į galvą – įsigyti daug DVD diskų ir peržiūrėti savo mėgiamiausius filmus bei visus tuos, kuriuos kada nors planavote peržiūrėti, bet vis neturėjote laiko. Dabar Jums pavyks pasižiūrėti savo mėgiamą serialą. Tačiau ištisomis dienomis tysoti lovoje ir žiūrėti televizorių – kenksminga, tuo labiau moteriai, kuri laukiasi vaikučio. Todėl sumažinkite laiką, praledžiamą žiūrint į TV ekraną ir geriau važiuokite į prekybos centrą.

 

Kūdikio krepšelis

Neatidėliokite pirkti vaikučiui būtiniausius daiktus. Būdama 30 savaičių nėštuke, Jūs jaučiatės gana žvaliai, tačiau dar po 7 savaičių tas žvalumas dings ir bus sunku „daryti žygius“ po parduotuves, neminint fakto, jog nėštumas gali prasidėti ir kur kas anksčiau nei numatyta. Juk pirkti lovytę, žaisliukus bei drabužėlius toks didelis malonumas.

 

Palepinkite save

Nepamirškite ir savęs. Juk galite sau leisti nusipirkti naujus papuošalus arba rankinę. Įsidėmėkite, jog gimus kūdikėliui, padidės išlaidos ir įsigyti ką nors sau gali būti problematiška. Taigi, naudokitės proga.

Praverstų, jei nusipirktumėte iliustruotą knygą apie nėštumą bei gimdymą. Šiais laikais internete yra gana daug informacijos šia tema, tačiau spausdintą versiją laikyti rankose ir ją skaityti yra kur kas smagiau.

 

Bendravimas su būsimomis mamytėmis

Būtinai susipažinkite su kitomis būsimomis mamytėmis. Jei to padaryti negalitem, susiraskite internete mamyčių forumą, kuriame kiekvieną dieną galėsite plepėti su kitomis nėštukėmis, dalintis patarimais bei laukimo įspūdžiais. Toks bendravimas suteiks Jums naudos ir Jūs nesijusite tokia vieniša.

Pasistenkite nepulti į depresiją. Nepamirškite, jog bene visos besilaukiančios arba neseniai pagimdžiusios mamytės daugiausiai laiko praleidžia vienos su vaikučiais, kai jų vyrai dirba. Gali iškilti pačių įvairiausių klausimų, tokiu atveju skambinkite draugei, mamai, pasiskaitykite naujienas interneto forumuose, bet tik nenuleiskite rankų ir nepamirškite, jog šalia Jūsų – pats didžiausias turtas pasaulyje – Jūsų vaikutis.

 

 


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Edvinas