Sveikata > Šeimos sveikata > Krūties vėžys užklumpa...
 

Krūties vėžys užklumpa ir vyrus


2010 08 07 | Autorius: R. Tamulevičiūtė, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras
 

Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Ar žinojote, kad vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu? Taip, gali. Nežinodami apie tai, vyrai neatlieka profilaktinių patikrinimų, kurių metu būtų galima anksti diagnozuoti ligą. Todėl vyrams diagnozuotas krūties vėžys būna sunkesnės stadijos nei moterų, jį sunkiau išgydyti. Tiesa, vyrai krūties vėžiu serga rečiau nei moterys. Remiantis Vėžio informacijos centro duomenimis, Lietuvoje kasmet nustatoma 10–13 naujų vyrų krūties vėžio atvejų.


Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina vyrus nepamiršti apie šią klastingą ligą ir reguliariai tikrintis savo sveikatą.
„Vyrai krūties vėžiu suserga gana retai, todėl daugelis net nepagalvoja, jog ši liga gali pasibelsti ir į jų duris. Dėl informacijos stokos kreipiamasi į gydytojus, kai liga jau būna pažengusi, todėl svarbu nedelsti, kad anksti diagnozuotume šią ligą. Simptomai būna tokie pat kaip ir moterims – krūtyje apčiuopiamas guzelis, jaučiamas skausmas, pakinta spenelio spalva ar forma, pažastyje padidėja limfmazgiai. Pajutus panašius simptomus, atsiradus pakitimams, būtina tuoj pat kreiptis į šeimos gydytoją“ , - patarė Klaipėdos m. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Roberta Tamulevičiūtė.


Daugeliui atrodo keista, kad ir vyrus gali užklupti krūties vėžys. Ir moterys, ir vyrai turi krūtis, tačiau hormonai, vienas jų – estrogenas, moterų organizme stimuliuoja ląstelių augimą, todėl jos moterims išsivysto. Vyrų organizme tokių hormonų gaminama labai mažai, todėl krūtų audinys neišsivysto iki galo yra tik nedidelis šio audinio kiekis.


Dažniausiai ši liga užklumpa vyresnio amžiaus vyrus. Amerikoje amžiaus mediana – 67 metai. Tai reiškia, jog pusė vyrų, kuriems diagnozuotas vėžys yra jaunesni nei 67 metai ir pusė vyresni nei 67 metai.


Kodėl susergama krūties vėžiu? Krūties ląstelių augimą skatina estrogenas, vyrams estrogeno kiekis pakyla:

• naudojant hormoninius preparatus;

• turint viršsvorį;

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (185)
Klaidas