Vaikai > Vaiko priežiūra > Tyrimas: nugaros skausmu...
 

Tyrimas: nugaros skausmu nuo sunkios kuprinės ypač skundžiasi mergaitės


2010 08 02 | Autorius: Office 1
 

Tyrimas: nugaros skausmu nuo sunkios kuprinės ypač skundžiasi mergaitės

Net 74 proc. moksleivių skundžiasi nugaros skausmais, kuriuos sąlygoja sunkios kuprinės. Iš daugiau nei 10 tūkst. apklaustų 7-18 m. moksleivių 38 proc., pripažino, kad nugaros skausmus jaučia labai dažnai, 46 proc. – kartais arba retai. Tyrimas taip pat atskleidė, kad dėl sunkių kuprinių nugaros ir pečių skausmais dažniausiai skundžiasi mergaitės.


„Dažniausiai netaisyklinga laikysena atsiranda jauniausiems mokinukams – 8-10 metų vaikams, nes tuomet stuburas formuojasi, nėra toks lankstus, ir netinkamai parinkta kuprinė gali sukelti laikysenos pakitimų. Viena iš pagrindinių vaikų netaisyklingos laikysenos priežasčių yra netinkamai parinkta kuprinė. Visi tikriausiai žinote, kiek knygų vaikai kasdien nešiojasi į mokyklą“, - sako VšĮ Kauno Kalniečių poliklinikos gydytoja pediatrė Asta Ruibienė.

 

Netinkama kuprinė kenkia stuburui

Tyrimo rezultatai parodė, kad pradinukų tarpe dar nėra daug vaikų besiskundžiančių nugaros skausmais, tačiau nuo 11 m. amžiaus tokių vaikų skaičius padidėja drastiškai. „Pradinukai nešiojasi mažiau knygų, jų sąsiuviniai ploni, pratybos nesunkios, todėl jiems užtenka mažesnės kuprinės. Tačiau nuo 5 klasės moksleiviams, kuprinę reikia parinkti ypač atidžiai, nes knygų svoris tampa didelis ir tik teisinga kuprinė, kuri ant nugaros gerai išbalansuoja svorį ir prie jos prisitaiko, apsaugos moksleivį nuo nugaros iškrypimo, traumų ir skausmo“, - sako kanceliarinių prekių tinklo „Office 1“ atstovas Arūnas Ramonas.


Gydytoja primena, kad dėl netinkamos kuprinės visų pirma deformuojasi stuburas, o vėliau išsivysto ir kiti negalavimai: spaudžiamų vidaus organų veikla gerokai apsunkinama. Todėl patariama atkreipti dėmesį į kuprinės kokybę, jos pasiuvimą. Medikė pastebi, jog tėvai rinkdami vaikams kuprinę didelį dėmesį skiria jos išvaizdai, dažnai užmiršdami kokybę, kai turėtų būti atvirkščiai.

 

Kuprinę – matuotis?

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Artūras