Namai > Interjeras > Mozaikos namų dekoravimui...
 

Mozaikos namų dekoravimui (II dalis)


2010 08 07 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Mozaikos namų dekoravimui (II dalis)

Pirmoje straipsnių ciklo dalyje trumpai aprašėme mozaikų kūrimo istoriją, kur buvome nusikėlę į Egiptą, Bizantiją bei Graikiją. Taip pat aprašėme medžiagas, kurių reikia mozaikų kūrimui.

Šioje dalyje aprašysime įrankius bei reikmenis, be kurių neišsiversime kuriant mozaikas. Taip pat apžvelgsime projektavimo pagrindus, kuris taip pat ne mažesnės svarbos turintis dalykas kuriant mozaikas. Pateiksime ir vieną darbelio pavyzdį - trimatį objektą.

 

Reikmenys

Plytelėms pjaustyti jums prireiks specialių įrankių, tačiau, kita vertus, planuojant pakaks pagrindinių raštinės reikmenų, o klijavimui, dažymui ir valymui reikalingų įrankių tikriausiai turite namuose.

Taip pat prireiks įrankių medžio darbams - mozaikos pagrindams pjaustyti, baigtam darbui pakabinti ar pritvirtinti. Apsauga taip pat yra būtina asmeniniam saugumui užtikrinti. Aptarsime ir ją.

 

Siaurapjūkliai

Skirti išpjauti medines formas ir plokštes mozaikų pagrindams.

 

Volframo karbido replės plytelėms

Svarbiausias visų mozaikų gamintojų įrankis. Šios grūdinto plieno replės turi karbidu padengtas ypač kietas pjaustymo briaunas. Idealios pjaustyti ir keramiką, ir stiklą. Nebrangios ir, nors šiek tiek mažiau tikslios nei ratukinės replės, vis dėlto yra puikus universalus įrankis.

 

Ratukinės replės

Šiomis replėmis galima išgauti labai tikslias formas iš stiklinių plytelių, minimaliai jas suskaldant ar nudaužiant. Nors daug brangesnės nei volframo karbido replės, rekomenduojamos profesionaliems mozaikų kūrėjams, menininkams stiklui pjaustyti.

 

Pincetas

Padeda dėlioti plyteles ant drėgnų klijų, taip pat įsprausti labai mažus gabalėlius siauruose plotuose. Leidžia mozaikų gamintojams judinti atskiras plyteles, nesugadinant aplinkinių zonų. Puiki alternatyva - nusmailintas pieštukas ar kokteilių lazdelė.

 

Matavimo indelis ir svarstyklės

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Kaip apibūdintumėte svajonių virtuvę? Ar ji būtų erdvi, moderni, minimalistiškai jauki bei su įmontuota modernia, patogaus valdymo...

Rašyti komentarą

 
Mintautė
2010-12-30 21:10:15
Kur pirkti ratukines reples?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Ald
Armandas