Namai > Interjeras > Mozaikos namų dekoravimui...
 

Mozaikos namų dekoravimui (I dalis)


2010 08 06 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Mozaikos namų dekoravimui (I dalis)

Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar siekiate tobulinti jau turimus įgūdžius, daryti mozaikas yra smagu. Tiesą sakant, tai panašu į dėlionę, tik čia jūs pats renkatės ir kuriate formas, prieš jas sujungdamas.

Jei norite sukurti stilingą dekoraciją savo namams ar sodui, padovanoti neįprastą dovaną ypatingam draugui ar kūrybingai praleisti laiką su savo vaikais, šiame straipsnių cikle rasite mozaikos kūrimo pagrindus.

Pradėsime nuo pažinties su reikalingomis medžiagomis ir įrankiais, patarimų, kaip juos naudoti. Vėliau išbandysime paprastas technikas. Greitai būsite pasirengę paversti visas jūsų mozaikų idėjas realybe!

 

Mozaikų istorija

Pirmosios mozaikos pradėtos kurti prieš daugiau nei 4 tūkst. metų. Tada tai buvo į sieną įspraudžiami degto molio kūgeliai, nudažyti skirtingomis spalvomis ir sudarantys raštą. Daugybė istorinių senovės Egipto ir Meksikos civilizacijų radinių rasti dekoruoti, nusagstyti ar inkrustuoti mozaikoms iš brangių akmenų.

Maždaug 400 m. pr. Kr. graikai nugludintų akmenėlių mozaikas pavertė meno rūšimi, kurdami detalius paveikslus ir taisyklingas geometrines formas. Maždaug tuo metu mozaikose pradėti naudoti akmens gabalėliai ir kriauklės. Vyravo prislopintos spalvos ir natūralūs tonai.

Krikščioniškosios Bizantijos imperijos egzistavimo metais (apie 500 m. po Kr. ir vėliau), kurios centras buvo Bizantija (dabar - Stambulas, Turkija), išsivystė naujas, Rytų įkvėptas, mozaikų dizainas. Be to, tikrą revoliuciją mozaikų kūryboje sukėlė atsiradusios itališkos smaltos plytelės - storo, spalvoto stiklo kubeliai, neretai dengti auksu ir sidabru.

Būtent šiuo laikotarpiu atsirado supratimas apie spalvas ir šviesą. Mozaikų kūrėjai savo meno kūriniuose įžvelgė judesio galimybes: sukaišiojus smaltos plyteles į glaistą pastebėta, kad galima sustiprinti stiklo ir aukso plokštelių atspindžio savybes. Šiuo laikotarpiu sukurtomis mozaikomis dažniausiai puoštos lubos ir sienos.

Islamiškasis mozaikos menas Vakarų Europą pasiekė apie 800 m. po Kr., atnešdamas sudėtingas matematines ir geometrines kompozicijas ir tikslias formas. Ankstyvaisiais viduramžiais mozaikų populiarumas smarkiai išblėso.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Evelina