Namai > Interjeras > Karoliukų ABC (II dalis)
 

Karoliukų ABC (II dalis)


2010 08 02 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Karoliukų ABC (II dalis)

Praeitoje dalyje aprašėme šešias skirtingas karoliukų rūšis bei vėrimo siūlus, virveles, vielutes. Šioje dalyje apžvelgsime priedus, įrankius bei reikmenis, reikalingus aksesuarų gaminimui iš karoliukų.

 

Priedai

Tia nedideli metaliniai elementai, kuriais dažniausiai užbaigiami suverti papuošalai. Priedai gaminami iš įvairiausių metalų, būna visokių spalvų ir dydžių, tad rinktis tikrai yra iš ko. Ir nors jie atrodo kaip nereikšmingos smulkmenos, būtent šie elementai gali nulemti jūsų veriamo papuošalo grožį ir praktiškumą.

 

Spaustukai

Tai smulkūs metaliniai karoliukai, kuriuos užvėrus ir suspaudus labai patogu užbaigti vėrinį ar jo dalį. Jų būna dviejų pagrindinių formų: apvalių ir cilindro formos.

Spaustukus naudoti labai paprasta - tiesiog užverkite vieną ant lanksčios vielutės, po jo - sagtelę, tada vielutę dar kartelį perverkite per tą patį karoliuką ir suspauskite dantytomis arba plokščianosėmis replėmis. Taip spaustukas stipriai įspaudžiamas į sintetinį vielutės apvalkalą.

 

Sagtelės

Tai įvairiausių dydžių ir formų sagtelės: raidžių S ir T formos, žnyplytės, skląsteliai, sraigteliai ar spyruoklinė sagtelė - rinktis yra iš ko, tik turėkite galvoje kiekvieno jų savybes, kai galvosite apie vėrinio praktiškumą.

Pavyzdžiui, apyrankę veikiausiai segsite viena ranka, todėl daug patogiau būtų spyruoklinė, o ne užsukama sraiginė sagtelė.

 

Skylėtas pagrindas

Tai detalė įvairiems skirtingų formų papuošalams: sagėms, auskarams, sagoms ir net kaklaraiščio segtukams.

Šio pagrindo viršus su skylutėmis, pro kurias veriamas siūlas, karoliukai, sutvirtinimo detalės. Kai viskas, kas sumanyta, suveriama, telieka uždėti apatinę detalę ir užlenkti kampelius.

 

Praskečiami žiedeliai

Tai metalinės apskritos detalės, dažniausiai naudojamos sagtelėms ar priedams pritaisyti prie vėrinio. Jos gali būti ir kaip dekoro elementas - iš jų galima verti grandinėlės, ant jų - karoliukus ir kurti unikalius papuošalus.

 

Skirstikliai

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Deimena