Namai > Interjeras > Karoliukų ABC (I dalis)
 

Karoliukų ABC (I dalis)


2010 07 31 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Karoliukų ABC (I dalis)

Nustebsi, kaip lengva pradėti verti karoliukus ir kurti nuostabius papuošalus - nuo apyrankių, auskarų iki labai egzotinių kūrinių. Tinkamai pasirinkę medžiagas, reikmenis ir įrankius, galite leisti savo vaizduotei pasiautėti.

Šiame, trijų dalių straipsnių cikle aptarsime pagrindinius dalykus: kaip rasti tinkamų karoliukų, vėrimo medžiagų, įrankių ir reikmenų, kaip kurti vėrinio dizainą ir sutvirtinti karoliukus.

Vienas geriausių dalykų veriant karoliukus yra galybė kompozicijų, kurias galima sukurti skirtingomis technikomis. Rezultatą lemia ir skirtingos vėrimo medžiagos: odinės, tekstilės juostelės, skirtingo storio ir spalvų vėrimo vielutės, virvelės.

 

Kaip išsirinkti karoliukus

Visi karoliukai turi tik vieną bendrumą - skylutę, per kurią veriamas siūlas arba viela. Karoliukai gaminami iš daugybės skirtingų medžiagų, jų būna itin daug skirtingų formų - per daug, kad sutalpintume į šį straipsnį. Todėl atrinkome tokius, kuriuos tikrai rasite artimiausioje vėrimo reikmenų parduotuvėje.

 

Stiklo karoliukai

Populiariausi kiekvienoje vėrimo reikmenų parduotuvėje parduodami karoliukai yra pagaminti iš stiklo. Jų būna nuo visai mažų kruopelyčių dydžio iki rankų darbo beveik colio skersmens stikliukų.

Stiklo karoliukų gali būti stebėtinai sunkių. Žinoma, jie dūžta. Karoliukai gali būti labai smulkūs, cilindro formos, briaunuoti, rankų darbo. Taip pat esama ir kitokių stiklo karoliukų, pvz. lašo, kubo, gėlės, ašaros, vaisių formų.

 

Kriauklelės ir kauliniai karoliukai

Mažos kriauklelės veriamos neapdorotos, t.y. tokios, kokios randamos, didesnės pjaustomos į įvairaus dydžio ir formos gabalėlius, o per kriauklelę ar gabalėlį išgręžiama skylutė.

Kriauklelių galima įsigyti natūralios spalvos arba dažytų. Dar jos ypatingos tuo, kad net ir didelės yra lengvos.

 

Akmeniniai karoliukai

Šie karoliukai gaminami smulkinant į daugybę skirtingų formų ir poliruojant įvairių rūšių akmenis. Pusbrangis akmuo, tarkim, rožinis kvarcas, visada pigesnis nei brangakmenis, pavyzdžiui, ametistas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Kaip apibūdintumėte svajonių virtuvę? Ar ji būtų erdvi, moderni, minimalistiškai jauki bei su įmontuota modernia, patogaus valdymo...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Emilis