Vaikai > Vaiko priežiūra > Daugiausiai mokyklinėms...
 

Daugiausiai mokyklinėms prekėms išleidžia pradinukų tėvai (apklausa)


2010 07 28 | Autorius: Nerijus Budrys
 

Daugiausiai mokyklinėms prekėms išleidžia pradinukų tėvai (apklausa)

Daugiausiai mokyklinėms prekėms išleidžia 1-4 klasių mokinių tėvai, o du trečdaliai apklaustųjų mokyklai ruoštis suskumba tik vasaros pabaigoje, rodo biuro ir mokyklinių prekių prekybos tinklo „Officeday“ užsakymu atliktas tyrimas.

Šių metų liepos mėnesį atliktame tyrime dalyvavo 515 respondentų iš visos Lietuvos, turinčių mokyklinio amžiaus vaikus.

Tarp daugiausiai pinigų savo vaikų mokyklinėms prekėms išleidžiančių tėvų didžiąją dalį sudaro pradinukų tėvai. Tarp tų, kuriems vaiką į mokyklą suruošti kainuoja iki 100 litų, pradinukų tėvai sudaro 40 proc., o tarp išleidžiančių nuo 100 Lt iki 300 Lt – 61 proc., nuo 300 Lt iki 500 Lt – 59 proc.

Suma, dažniausiai skiriama mokyklinėms prekėms tarp visų amžiaus grupių – nuo 100 Lt iki 300 Lt. Tiek pinigų skiria 63 proc. tėvų. 67 proc. apklaustųjų rengdami savo vaikus į mokyklą apsiperka specializuotuose kanceliarinių prekių parduotuvėse, dar 32 proc. – didžiuosiuose prekybos centruose ir tik 1 proc. – kitose prekybos vietose.

Tačiau tyrimo rezultatai parodė, kad dauguma (73 proc.) respondentų mokyklai būtinomis prekėmis suskumba rūpintis tik vasaros pabaigoje. 64 proc. respondentų mokyklinių prekių krepšelį pildo 2-3 kartus per mokslo metus. 29 proc. jį pildo 4 ir daugiau kartų.

Pirmenybę prekės kokybei ir savybėms – teikia net 72 proc. apklaustųjų, maža kaina arba didelė nuolaida svarbi – 30 proc., o papildomos dovanos ir žaidimai vaikams – tik 2 proc. respondentų.

„Džiugu, kad žmonės teikia pirmenybę prekių kokybei ir specializuotoms parduotuvėms. Čia kvalifikuoti specialistai gali patarti, kokias prekes ir kiek jų pirkti – taip pirkėjai sutaupo laiko ir pinigų. Neramina tik tai, kad tėvai vis dar linkę apsipirkimą mokyklai palikti paskutinei akimirkai. Mokyklinių prekių reikėtų pradėti žvalgytis kiek įmanoma anksčiau: kartu su vaikais rinktis, aptarti, ko jiems reikia ir ko jie nori“, - teigia „Officeday“ rinkodaros direktorė Baltijos šalims Dovilė Zaidė.
 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Ar jau pasirūpinote mokyklinėmis prekėmis?
Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Majus