Vaikai > Ugdymas > Puoduko problemos (II dalis)
 

Puoduko problemos (II dalis)


2010 07 22 | Autorius: Akvilė Vaičiūnienė
 

Puoduko problemos (II dalis)

Praeitoje dalyje aprašėme kaip atsiranda puoduko problemos ir supažindinome jus su situacija, kai vaikas - šiuo atveju Nikolė - šlapindavosi į kelnes ir naktį, ir dieną. Šioje dalyje pateiksime sprendimus kaip paskatinti vaikus eiti į tualetą ir ten atlikti gamtinius “reikaliukus”.

 

Dėmesys

Kadangi prisišlapinusi Nikolė sulaukdavo per daug dėmesio, ji jausdavosi nesmagiai ir nerimaudavo. Todėl Kristina ir Dy turėjo likti ramūs ir ignoruot, kai ji prisišpalindavo, būti teigiamai nusiteikę ir girti Nikolę, kai ji likdavo sausa.

Kristinai buvo patarta nieko nesakyti, kad Nikolė prisišlapina į kelnytes, tik greitai ją nušluostyti ir perrengti. Reikėjo nekalbėti ir nežiūrėti jai į akis, kad Nikolė pamatytų, jog taip elgdamasi nesulaukia dėmesio.

 

Kaip buvo išspręsta prisišlapinimo dieną problema

Kad ėjimas į tualetą taptų Nikolei teigiama patirtimi, ji kartu su mama nuėjo apsipirkti ir įsigijo žaismingų ir dailių vonios reikmenų: pajūrio motyvais papuoštą unitazodagtį, rankšluostėlį su gražiomis undinėlėmis ir mielą vaikišką skysto muilo dozatorių.

Visi šie pirkiniai buvo ramiai padėti pirmojo aukšto tualete, kad čia nuo šiol būtų “Nikolės tualetas”. Nikolei nebuvo primenama, kad nuo šiol ji naudotųsi šiuo tualetu.

 

Paskatinimai

Kartu su Nikole buvo nupiešta lentelė lipdukams klijuoti, kad ją motyvuotų ir paskatintų naudotis tualetu.

Kiekviena diena buvo padalinta į tris laiko tarpus: rytą, popietę ir vakarą. Kiekvieną kartą, kai Nikolė pasinaudodavo tualetu, ant lentelės būdavo užklijuojamas lipdukas, apačioje Kristina užrašydavo laiką ir ją pagirdavo.

Jei Nikolei nutikdavo “nelaimė”, Kristina pasakydavo: “Nieko tokio, gal pasiseks kitąkart”, - ir be diskusijų perrengdavo Nikolę, daugiau neskirdama tam dėmesio. Jei nutikdavo “nelaimė”, lentelės langelyje būdavo nupiešiamas kvadratukas (ne kryžiukas kaip kitose lentelėse, nes kryžiukas siejamas su blogu elgesiu) ir apačioje būdavo užrašomas laikas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Benediktas