Vaikai > Ugdymas > Puoduko problemos (I dalis)
 

Puoduko problemos (I dalis)


2010 07 21 | Autorius: Akvilė Vaičiūnienė
 

Puoduko problemos (I dalis)

Daugeliui tėvų atpratinti vaikus nuo vystyklų ir pasirūpinti, kad jie liktų švarūs ir sausi, - sunki užduotis. Vienerių dvejų metų vaikų tėvai dažnai varžosi, kieno vaikas anksčiau išmoks naudotis puoduku, ir lygina savo vaiko pasiekimus su kitų.

Vieniems tėvams sekasi pripratinti vaikus prie puoduko, ir jiems pripratus viskas sklandžiai einasi. Tačiau kitiems tėvams taip lengvai nepasiseka, be to, kai kuriems vaikams ir išmokus naudotis puoduku vėl nutinka “nelaimių”. Gali būti labai sunku iš naujo pripratinti tokius vaikus.

 

Kas yra normalu?

Daugumai vaikų fiziniai ir kognityviniai įgūdžiai, reikalingi pradėti mokytis naudoti puoduku, susiformuoja tarp pusantrų ir dvejų metų. Tuomet jie gali pradėti trumpam kontroliuoti šlapimąsi.

Mergaitės greičiau išmoksta kontroliuoti šlapimąsi ir tuštinimąsi negu berniukai, tačiau kiekvienas vaikas yra kitoks ir skirtumų galite pastebėti netgi tarp tos pačios lyties vaikų toje pačioje šeimoje.

Neturėtumėte jaudintis, kad jūsų vaikui besimokant nutinka “nelaimių”; jos gali pasikartoti dar pusę metų po to, kai vaikas išmoksta naudotis puoduku. Paprastai (žinoma, būna išimčių) dauguma dvejų metų vaikų išbūna sausi visą dieną, o sulaukę trejų - jau visai nebesituština į kelnes, dauguma išbūna sausi ir naktį.

Jei jūsų vaikas tebeturi nebūdingų savo amžiui problemų arba mokytis naudotis puoduku jam trukdo vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, pasitarkite su šeimos gydytoju arba sveikos gyvensenos ugdytoju.

Jūsų vaikui mokantis naudotis puoduku ir ypač pirmaisiais mėnesiais po to, kai jis to išmoksta, turite kruopščiai planuoti išvykas iš namų ir veiklą. Turėsite priminti vaikui, kad reguliariai naudotųsi tualetu.

Turėtumėte visados su savimi nešiotis atsarginius drabužius, plastikinių maišelių ir dregnų servertėlių. Nemalonu, kai vaikas prisišlapina arba išsituština į kelnytes, kai esate viešoje vietoje ar svečiuose, tačiau tokiu atveju geriausia greitai ir ramiai perrengti jį. Nesirūpinkite dėl to, ką galvoja kiti žmonės.

 

Kai atsiranda problemų

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (200)
Dovydas