Sveikata > Vaiko sveikata > Žaizdos – vasariška...
 

Žaizdos – vasariška problema


2010 07 13 | Autorius: parengė Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Žaizdos – vasariška problema

Nors įsipjauti, nusibrozdinti, įsidurti vaikai gali bet kuriuo metų laiku, šie nemalonumai vasarą pasipila kaip iš gausybės rago.

Vaikas susižeidė. Nuo ko pradėti?

1. Nusiplaukite rankas ir gerai apžiūrėkite žaizdą. Jei ji kraujuoja – pridėkite švarų tvarstį (bintą, servetėlę, rankšluostį ir pan.) ir tvirtai prispaudę palaukite, kol kraujavimas liausis. Jei taip nenutinka po keleto minučių – skubėkite kreiptis į gydytoją.

2. Kraujavimui apstojus atidžiai apžiūrėkite žaizdą, ar joje nėra stiklo, nešvarumų, žolės, svetimkūnių ir pan. Jei ką nors matote – pamėginkite išplauti vėsiu vandeniu, tada žaizdą nusausinkite. Jei žaizdos išplauti nepavyksta – atsargiai išrankiokite daleles dezinfekuotu pincetu.

3. Odą aplink sužeidimą nuplaukite šiltu vandeniu ir muilu, nusausinkite. Jei vaikas prausiamas priešinasi – pamirkykite sužeistą vietą šilto vandens vonelėje.

4. Jei sužeistą vietą skauda, galite prie jos pridėti į rankšluostį įvyniotų ledukų, patepti dezinfekuojančiu ir nuskausminančiu tepalu.

5. Vaikui vis dar labai skauda? Duokite jo amžių ir svorį atitinkančią vaikiško acetaminofeno arba ibuprofeno dozę. Tai padės mažyliui pasijusti geriau.

6. Jei pažeidimas nedidelis, geriausia jo apskritai neslėpti po pleistru ar bintu – mažos žaizdos geriausiai gyja kai oda ir pažeisti audiniai gali kvėpuoti. Tačiau tuomet, kol žaizda užsitrauks, reikėtų labiau pasaugoti vaiką kad neliestų pažeistos vietos prie kitų paviršių ir į audinius nepakliūtų infekcija. Jei žaizda – toje vietoje, ant kurios nuolat patenka nešvarumų (pvz. ant plaštakos ar pėdos) – geriau užklijuoti nedidelį pleistriuką, bet kartkartėmis jį nuimti, pvz. kai vaikas eina miegoti.

7. Kai pažeidimas gilesnis, prireiks tvarsčių. Tik pirmiausia įsitikinkite, kad oda po jais bus visiškai švari. Tvarstyti reikia taip, kad išsiskyrusios odos kraštai gražiai susieitų, taigi lengvai juos prispaudžiant. Tačiau nesuspauskite per daug, kad nesutrikdytumėte kraujo cirkuliacijos.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  kraujavimas,  tvarsčiai,  žaizdos
 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Jogailė ir Julija