Sveikata > Vaiko sveikata > Gerą kūdikių savijautą...
 

Gerą kūdikių savijautą užtikrina ir tinkamai prižiūrėta oda bei plaukučiai


2010 07 13 | Autorius: Camelia, jupiterimages.com
 

Gerą kūdikių savijautą užtikrina ir tinkamai prižiūrėta oda bei plaukučiai

„Norėjau teisingai pasiruošti pirmagimio atėjimui į šį pasaulį, tad dar jam negimus ėmiau domėtis kūdikio priežiūra. Kaip pasirūpinti naujagimio odele? Kaip jį maudyti? Kokias plaukų priežiūros priemones rinktis?“, - sutrikusi klausė jau neseniai mama tapusi vilnietė Ramunė. Apie tai, kaip prižiūrėti kūdikio odelę ir pasirūpinti plaukučiais papasakojo „Camelia“ vaistininkė ir dviejų vaikų mama Jurga Juknevičienė.


Šiandien dauguma šiuolaikiškų tėvų vis dažniau susimąsto apie ekologišką kūdikio auginimą. Kiti visgi lieka prie senamadiškesnių būdų ir kasdien naudoja sauskelnes, nepatogiais momentais pasikliauja drėgnomis servetėlėmis ir pan. Tačiau kad ir kaip tėvai nuspręstų auginti savo vaiką, pirmiausia, ko gero, reiktų pagalvoti apie jo savijautą bei sveikatą.

 

Geriausios odelės draugės – vaistažolės


Naujagimių odelė yra silpnesnė nei suaugusio žmogaus, tad gali itin greitai užsikrėsti net menkiausia infekcija. Kuo daugiau iš anksto žinosite apie kūdikių odos problemas, tuo greičiau jas pavyks numalšinti joms tik atsiradus.

„Būdingiausi kūdikių odos pažeidimai: išsausėjimas, pleiskanojimas, naujagimių spuogai, prakaitinė, iššutimai, raukšlių pažeidimai, dauginiai pūliniai, t.y. abscesai. Dauguma jų atsiranda nepaisant higienos taisyklių. Ypatingai patartina kūdikių drabužėlius skalbti tik specialiais milteliais ar vaikų muilu, po to juos išlyginti laidyne. Vystant nenaudokite klijuotės, politeleno plėvelės ar ko nors, kas galėtų sudirginti kūdikio odą.

Mažylį maudykite kas antrą dieną, o esant sausai odelei naudokite lakišių žolės, ramunėlių ar kt. gydytojo nurodytų vaistažolių voneles. Atsiradus iššutimams juos tepkite specialiu tepalu, o iškilus pūlinukams naudokite briliantinę žalumą“, - patarė „Camelia“ vaistininkė J. Juknevičienė.

 

Į plaukų sutrikimus reikia reaguoti

Kūdikių plaukučiai, kaip ir odelė, žymiai silpnesni, nei suaugusiųjų, tad ir jiems reikia ypatingos priežiūros. Svarbu ne tik pasirinkti tinkantį šampūną, bet ir teisingai šukuoti, džiovinti plonus plaukučius.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
PATRIKAS