Vaikai > Vystymasis > Augimo skausmai – tik...
 

Augimo skausmai – tik diskomfortas ar liga?


2010 07 07 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Augimo skausmai – tik diskomfortas ar liga?

Vaikui skauda kojas. Ar tai – augimo skausmai? O gal metas ieškoti rimtesnių ligų? Šie klausimai ir atsakymai padės jums susiorientuoti situacijoje!

 

Ar skausmas turi savo amžiaus tarpsnius? Jūsų ikimokyklinukas pasiskundė, kad naktį skauda kojas? Tai gali būti augimo skausmai! Kartkartėmis atsirandantis bukas skausmas dažnai vargina vaikus nuo 3 iki 5 metų, vėliau jis gali vėl atsirasti tarp 8 ir 12 gimtadienių.

 

Ką skauda augant? Augimo skausmai dažniausiai atsiranda kojose, ypač priekinėje blauzdų dalyje, po keliais. Gali skaudėti ir visą blauzdą. Paprastai šie skausmai atsiranda vakarais, taip pat pirmomis miego valandomis, naktį.

 

Kodėl kyla skausmas? Pavadinimas „augimo skausmai“, galima sakyti, sąlyginis. Iš tikrųjų nėra jokių rimtų mokslinių įrodymų, kad skausmą sukelia augantis kaulas. Specialistai negali tiksliai pasakyti, kas būtent iš tikrųjų sukelia skausmą. Bet dažniausiai šis reiškinys pastebimas sparčiai augantiems vaikams, po judrios, aktyvios dienos. Tai anaiptol nereiškia, kad vaikas daro ką nors blogai ar kad turėtų sulėtinti tempą, mažiau judėti.

 

Augimo skausmai – tai jau liga? Manoma, kad didesnius ar mažesnius augimo skausmus patiria 25-40 procentų visiškai sveikų vaikų. Nustatyta, kad augimo skausmus patiriantys vaikai dažnai būna šiek tiek sunkesni nei bendraamžiai, kuriems tokie skausmai nepasireiškia. Bet vien su didesniu svoriu šie skausmai nesiejami.

 

Kokios rimtesnės skausmų priežastys? Kojų skausmus sukelia ne tik augimas. Pavyzdžiui, tai gali būti ir neramių kojų sindromas. Labai stiprus skausmas kartais būna vienas iš infekcijos požymių, jį taip pat gali sukelti lūžęs ar skilęs kaulas (kartais trauma būna palyginti nedidelė, iš pirmo žvilgsnio nereikšminga, tad sunku įtarti, kad kaulas gali būti lūžęs), besivystantis auglys, leukemija, jaunatvinis reumatoidinis artritas ar kitos sąnarių ligos. Taigi jei skausmas kojose pasikartoja, vargina, verčiau dėl visa ko pasikonsultuoti su gydytoju, ar jo neišprovokuoja daug rimtesnės priežastys, nei spartus augimo šuolis.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Matas