Nėštumas > Planavimas > Vaisingumo problemos ir jų...
 

Vaisingumo problemos ir jų emociniai sprendimai


2010 06 21 | Autorius: parengė Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Vaisingumo problemos ir jų emociniai sprendimai

Ar vaisingumo problemos išties sukelia tiek daug emocijų, kaip rodoma filmuose ar pasakojama moteriškuose žurnaluose? Deja, daugumai žmonių – taip. Besigydydamos nuo nevaisingumo daugybė porų ima gyventi ciklais nuo vienų mėnesinių iki kitų, nuo vilties iki nusivylimo, kurių laiką lemia ovuliacijos ciklas ir prasidėjusios arba ne menstruacijos.

 

Kadangi norint susilaukti kūdikio šioms poroms tenka taikytis prie įvairiausių testų ir gydymų tvarkaraščio, prie šio ritmo būtina derinti ir savo gyvenimą: atidėti atostogas, mokslus, galbūt net atsisakyti kai kurių karjeros galimybių. Liūdesys, pyktis ir nusivylimas – emocijos, lydinčios ilgalaikes nevaisingumo problemas – įsiveržia į kasdienį gyvenimą, smukdo pasitikėjimą savimi, tampa sunku bendrauti su draugais.

 

Kas padės įveikti emocines bangas?

 

Vaisingumo problemos – tai krizė. Galima nusiteikti, jog tai, kad jau kurį laiką trokštate kūdikio ir vis negalite pastoti, - tik menkas ir laikinas nesklandumas, tačiau vis dėlto pernelyg savęs apgaudinėti neverta. Jei abu partneriai jau suprato, kad negalėjimas pastoti – problema, vadinasi ji sukėlė didesnę ar mažesnę šeimos krizę. O galbūt tai net pats didžiausias išmėginimas, kurį teks patirti šeimai. Suvokus tai tampa lengviau ieškoti pagalbos, dalintis su partneriu ir artimaisiais savo mintimis. Suvokus problemą kaip krizę daugeliui porų tampa lengviau ir artimiesiems pripažinti: taip, mes turime sunkumų. Nors šiuos žodžius ištarti nelengva, vėliau suvokiama, jog daug sunkiau yra apsimetinėti, kad viskas gerai, kai taip toli gražu nėra.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
jau laukiamės
2014-04-21 15:36:40
Noriu su visais pasidalinti šia puikia informacija nevaisingumo problemai šalinti. Mums tai padėjo susilaukti nėštumo ir džiaugtis visiems kartu gyvenimu. Informacija prezentacijoje pateikiama nemokamai, anglų kalba: http://www.tapknescia-nevaisingumaisspresti.tk/ Įsitikinęs, kad nevaisingumas taps praeitis, nes šioje prezentacijoje rasite daugybę atsakymų į jums kylančius klausimus.
lina
2010-07-15 09:45:21
kazkaip visai neoptimistiskai nuteikia sis straipsnis, net sutrikde truputi, visi susidure su sia problema tikisi pacio geriausio rezultato, o cia ko ne kiekvienoje pastraipoje pabreziama, kad reikia tiketis ne geriausio,o blogiausio.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
Oskaras